Ekonomi

THY’den maaş açıklaması: Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor

10 Temmuz 2024 18:12

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Altı 6 aylık enflasyon rakamlarının ardından Türk Hava Yolları’nın çalışanlarına zam yaptığı ileri sürülmüştü. Genel müdürün maaşının 1 milyon 820 bin TL oldu. Müdür yardımcısının maaşının 1 milyon 638 bin TL olduğu belirtilirken Daire Başkanının maaşının 910.000 TL olduğu iddia edildi. Müdür maaşının ise 455 bin TL olduğu iddia edilmişti. 

Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Son dönem kimi medya organlarında yer bulan Türk Hava Yolları’nın yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonlar gerçeği yansıtmamakla birlikte, markamızın her geçen gün yükselmekte olan değerini zedeleme amacı güden, maksatlı bir girişimdir. Yönetim kadromuz için herhangi bir maaş düzenlemesi sağlanmamış olup, geri kalan personel maaşlarında mevcut Toplu İş Sözleşmesi uyarınca gerekli düzenleme gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin önde gelen milli değerlerinden olan markamızın bu tür spekülasyonlara mevzu edilmesini üzüntü ile karşılamaktayız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız" ifadelerine yer verdi.