Gündem

Test uyumlu çıktı, Masal bebek ailesine kavuştu

15 Mart 2023 18:22

Hatay’da depremi yaşayan Nergis Bakkaylı ve Cumali Bakkaylı çiftinin yedi ay önce dünyaya gelen, tedavi gördüğü hastanenin hasar görmesi nedeniyle önce Mersin’e, ardından Konya’daki hastaneye sevk edildiği ortaya çıkan bebekleri Masal, yapılan DNA testinin uyumlu çıkması üzerine anne ve babasına teslim edildi.

Antakya ilçesinde yaşayan Bakkaylı çiftinin yedi ay önce Masal adını verdikleri bebekleri, hastanede tedavi görürken Kahramanmaraş merkezli depremler oldu. Masal bebek, hasar gören hastaneden önce Mersin Şehir Hastanesi’ne, buradan da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Depremzede Bakkaylı çifti de Masal'ı kayıp olarak aramaya başladı. Erken doğum nedeniyle beyninde kanama bulunan Masal bebek, beyin cerrahisi ve yeni doğum servisinde tedavisiyle dört kiloya ulaşıp, sağlığına kavuştu. Hastane personeli, kendi imkanlarıyla Masal'ın depremden sonra Mersin'e giden ailesine ulaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, DNA testi istedi

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, bebeğin Bakkaylı çiftinin çocukları olup, olmadığının belirlenmesi için DNA testi istedi. Çiftten alınan kan örneklerinin uyuşmasıyla Nergis ve Cumali Bakkaylı, bebeklerine kavuştu.

Kızını uzun zamandır görmediğini kaydeden Cumali Bakkaylı, “Duygularımı nasıl anlatayım hiç bilmiyorum, çok heyecanlıyım. Allah kimseyi evladından ayırmasın. Çocuğumu bulmamda bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum” derken, Nesrin Bakkaylı ise “Evladımın Konya’da olduğunu öğrenince büyük bir heyecanla buraya geldim. Masalımın sağlık durumu şu anda gayet iyi ve verdiğim kan tahlili sonucunda DNA testi sonuçlandı. Evladıma kavuştum” şeklinde konuştu. (DHA)

TIKLAYIN I Deprem sonrası kayıp olarak aranan Masal bebek, Konya'da hastanedeymiş