Gündem

Tek mirasçısı olan Kerope Çilingir’in ölümünün ardından Manukyan'ın milyonlarca liralık mal varlığının akıbeti ne olacak?

10 Ağustos 2020 07:21

Genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan’ın milyonlarca liralık servetinin tek mirasçısı 80 yaşındaki Kerope Çilingir’in ölümünün ardından şimdi gözler müthiş mirasın kime kalacağında.
Kerope Çilingir, uzun süredir kısmi felç, yüksek tansiyon, şeker ve bunama hastalıkları nedeniyle Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Çilingir, 5 Ağustos tarihinde hayatını kaybetti.

Kerope Çilingir’in vefatının ardından eşi Neslihan Çilingir açıklama yapmak istemedi. Manukyan’ın mirasçısı olduğunu iddia ederek davalık olduğu 36 kişinin avukatı Oktay Köse ise “Kerope’nin ölmesinin bu aşamada bize ne zararı ne de yararı var. Sadece muhatabımız değişti. Kızı Dora ve eşi Neslihan hanım bundan sonraki muhatabımız olacak. Biz sahte nüfus kayıtlarının düzeltilip Manukyan’ın gerçek sahiplerine geçmesini istiyoruz. Manukyan’ın mal varlığına mahkeme tedbir koyduğu için şu an resmi olarak malvarlığından kimse faydalanamıyor. Sadece kızı Dora, birtakım şahıslar vasıtasıyla bir kısım yerlerden kira topluyor” dedi.

Matild Manukyan’ın dava dosyasında yer alan malvarlığı:

Antalya, Alanya ve Balıkesir’de 5 adet 5’er yıldızlı otel,
Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otel,
İstanbul’da 2 fabrika,
Kınalıada ve Büyükada’da iki köşk,
İstanbul’da 500 daire, 70 iş hanı,
Yalova’da yüzlerce daire ve arsa,
Muğla, Kocaeli, Erzurum ve Adana’da onlarca bina ve arsa,
Fransa’daki bir bankada 150 milyon Euro
220 taksi,
Toplam 486 taşınmaz, banka hesapları, hisseler ve dövizler.