Spor

'Süper Lig Katar'da tamamlansın' teklifi

23 Nisan 2020 07:58

Yeni tip Koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig'de belirsizlik sürerken, Katar Hükûmeti, kalan 8 hafta için teklifte bulundu. Masrafların karşılanacağı belirtilen öneriye yayıncı kuruluş beIN Sports'un da olumlu baktığı iddia ediliyor.

Süper Lig’in yeniden ne zaman başlayacağı ve hangi formatta oynanacağı konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı. İzole ortam oluşturularak karşılaşmaların Antalya’da tamamlanması gündeme gelirken, Katar da devreye girdi. Katar Hükümeti, kalan 8 haftanın ülkelerinde oynanması teklifinde bulundu.

Bütün harcamalar karşılanacak

Fanatik gazetesinin haberine göre; 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak ülkede alt yapının hazır olduğu kaydedilirken, Süper Lig ekiplerinin saha giderleri, konaklamalar gibi tüm harcamalarının karşılanacağı garanti edildi.

Haftada çift maçlı takvimle bir ay içinde ligin bitirilebileceği belirtildi. Katarlı olan, Süper Lig yayıncı kuruluşunun da teklife onay verdiği öğrenilirken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin bu konuda alacağı karar merakla beklenmeye başladı.