Politika

Süleyman Soylu: Kılıçdaroğlu Truva atı olarak geliyor, PKK'nın temsilcilerini taşıyor

"31 Mart akşamı Cumhur İttifakı'nda bir zaafiyet olursa 6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler”

11 Mart 2019 19:37

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın’ın Söke ilçesinde yürüttüğü seçim çalışmaları sırasında, AKP ve Cumhur İttifakı için oy isterken, kaybetmeleri halinde “6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, bazı ziyaretlerde bulunmak ve açılışlara katılmak için Aydın'a geldi. Bakan Soylu'nun Aydın'daki ilk durağı, Söke ilçesi oldu. Soylu, Söke'deki düğün salonunda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarla kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Soylu'yu MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, AKP Aydın milletvekilleri Metin Yavuz, Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim, 'cumhur ittifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı AKP'li Mustafa Savaş, AKP İl Başkanı Ömer Özmen ve partililer karşıladı. Soylu'ya kent sakinleri de ilgi gösterdi. Konuşmaların ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler, seçim otobüsünün üzerinden halkı selamladı.

Soylu, buradaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bir ittifak kuruyorlar. Onlar 'millet ittifakı' diyor. İçinde milleti görseydik biz de 'millet ittifakı' derdik. Biz içinde şer görüyoruz, 'şer ittifakı' diyoruz. Matruşka gibi birbirinin içine gizlenmişler. En dışta tanıdık, bildik partiler var; ama içlerinde HDP, onun içerisinde PKK, içlerinde FETÖ, onun içinde dün 27 Mayıs'ı, 71'i, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı yaptıranlar, Gezi'yi tezgahlayan ve Gezi'yi kumanda edenler var. Bugün bir ittifakla değil, bir organizasyonla karşı karşıyayız. HDP, PKK'nın siyasi koludur. Bizi ne kadar kınarlarsa kınasınlar, bize ne söylerlerse söylesinler. Onlar PKK'nın vekili, onlar terörün vekili. Kendileri itiraz etmiyorlar. 'Biz PKK'nın vekili değiliz' diye bir itiraz ortaya koydular mı? Şeref madalyası olarak onu taşıyorlar"

"31 Mart akşamı Cumhur İttifakı'nda bir zaafiyet olursa, bunu da Doğu ve Güneydoğu'ya giden bir kardeşiniz olarak söylüyorum, ertesi sabah 1 Nisan'da 6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler. Ben bunların ne kadar acımasız olduğunu bilirim. Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirtmeyin. Sizden isteğimiz budur. Ne Söke ne de Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Kılıçdaroğlu'nun adımını zafer naralarıyla attırmayın. Buraya Truva atı olarak geliyor. PKK'nın temsilcilerini taşıyor."