Medya

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, kanaldan ayrıldığını duyurdu

15 Eylül 2022 17:36

T24 Haber Merkezi 

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, iki buçuk yıldır görev yaptığı kanaldan ayrıldı. 

Suat Toktaş ayrılığını Twitter hesabından duyurdu. Toktaş, ayrılık mesajında "Halk TV ile buraya kadar.  Halk TV’nin ekran arkasındaki/önündeki fedakar emekçileriyle birlikte sayıca bizi üçe, dörde katlayan kanalları geçerek bayrağı 2,5 yılda zirveye diktik. Yolun açık olsun Halk TV,  yolunuz açık olsun can arkadaşlarım. Teşekkürler @cafermahiroglu..." dedi. 

CNNTürk'te haber müdürlüğü, HaberTürk'te genel yayın yönetmenliği, Haber Global'de kurucu genel yayın yönetmenliği yapan Suat Toktaş, ayrılığının nedeniyle ilgili izahatte bulunmadı. 

Suat Toktaş'ın ayrılığının, kanalın sahibi Cafer Mahiroğlu'nun "Halkın kanalı Halk TV'de koca yürekli bir adam daha artık bize yarenlik edecek" sözleriyle duyurduğu, Fox TV'nin 9 yıl boyunca sabah kuşağını yapan İsmail Küçükkaya'nın Halk TV'ye gelişinden sonra olması dikkati çekti. 

Cafer Mahiroğlu'nun Deniz Baykal'dan satın aldığı Halk TV, Suat Toktaş'ın Genel Yayın Yönetmeni olmasından sonra "yeni merkez medya" çizgisinde yayın yapmaya başladı. Kanal rakip olduğu haber kanalları arasında reyting yarışında ağırlıklı olarak birinci oldu. 

Suat Toktaş, ayrılık mesajında Halk TV izleyicilerine de teşekkür ederek "Meslek hayatımda gördüğüm en zinde, en sahiplenen, en denetleyen bir izleyici kitlesine hitap etmek hem zorlayıcı, hem öğreticiydi" ifadelerini kullandı. 

Suat Toktaş, Halk TV'de muhalefet liderleriyle özel söyleşiler de yapıyordu.

 

TIKLAYIN | İsmail Küçükkaya Halk TV'ye geçti