Gündem

Su altında bayraklı Cumhuriyet Bayramı kutlaması

AKOSDER Başkanı Demet Çileli: Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir ve ona sahip çıkmak borcumuzdur

28 Ekim 2021 14:52

Antalya'da, Alanya Sosyal Hizmet Merkezi ve Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği (AKOSDER) üyeleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak ve otizme dikkat çekmek amacıyla dalış yapıp su altında Türk bayrağı açtı.

Alanya'da bir araya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Alanya Sosyal Hizmet Merkezi ve AKOSDER üyeleri, Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak ve otizme dikkat çekmek amacıyla su altına dalış yaptı. Dalış yapan üyeler su altında Türk bayrağı açtı.

Alanya Sosyal Hizmet Kurumu Müdürü Ahmet Çelik, “Bu özel günde, özel işler yapan AKOSDER ailesini ağırlamak bizim için büyük keyif ve mutluluk oldu. Özel bireylerimizle nice cumhuriyetli yıllara, nice cumhuriyet bayramlarına. Hepimiz için unutulmaz bir cumhuriyet kutlaması oldu." dedi.

AKOSDER Başkanı Demet Çileli ise, “Böyle bir günde burada olduğumuz için çok mutluyuz. Bugün hem cumhuriyetimizin 98'inci yılını kutlarken hem de otizme dikkat çektik. Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir ve ona sahip çıkmak borcumuzdur. Bugünü çocuklarımızla doyasıya kutluyoruz." diye konuştu. (DHA)