Gündem

Star yazarı Ersoy Dede: 15 Temmuz’da hükümet yıkılacak diye tencere tava çalanların tamamı büyük bir coşkuyla kutladı cumhuriyet bayramını

30 Ekim 2019 08:26

Star yazarı Ersoy Dede, "15 Temmuz’da hükümet yıkılacak diye tencere tava çalanların tamamı büyük bir coşkuyla kutladı cumhuriyet bayramını" dedi. Dede, "Cehalet  işte tam da böyle bir şey" ifadesini kullandı.

Dede, Star'da "15 Temmuz’u alkışlayanların Cumhuriyet Bayramı coşkusu" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

"Dün Cumhuriyet bayramıydı... Yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıl dönümüydü... Ve 15 Temmuz’da hükümet yıkılacak diye tencere tava çalanların tamamı büyük bir coşkuyla kutladı cumhuriyet bayramını… Cehalet  işte tam da böyle bir şey… Ya sahiden 15 Temmuz gecesi yıkılacak olanın Erdoğan iktidarı olduğunu zannediyorlardı... Ya da Cumhuriyet hakkında zerre fikir sahibi değiller... Erdoğan düşmanlığı öylesine kör etmiş ki gözlerini bu uğurda Cumhuriyeti feda etmeye hazırlar. Bunlara güvenip çıkılır mı yola arkadaş?!.. "

Düzeltme ve özür

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede’nin bugünkü köşe yazısından yapılan alıntı, editoryal bir hata sonucu haber başlığında ve T24’ün Twitter hesabında yanlış ifadelerle paylaşılmıştır. Yanlış ifadelendirme nedeniyle okurlarımız ve Ersoy Dede’den özür dileriz. Dede’nin hakaret içeren tepkileriyle, kendi düzeyini tarif ettiğini düşünüyoruz.