Gündem

Staj için gittiği mali müşavirlik ofisinde cinsel saldırıya uğrayan lise öğrencisinin öğretmeni “Kız çocuğusun, adın çıkar” demiş

Cinsel taciz itirafının mahkemeye ses kaydı delil olarak sunulan mali müşavir tutuklandı

09 Ocak 2023 09:32

Konya'da lise öğrencisi Ç.G. (15), staj yeri ayarlamak için gittiği mali müşavirlik ofisinde cinsel saldırıya uğradığını iddia ederek şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan mali müşavir M.Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ç.G., yaşadıklarını anlattığı bir öğretmeninin kendisine “Kız çocuğusun, adın çıkar” dediğini ileri sürdü.

Sabah gazetesinin haberine göre, Kız Meslek Lisesi'nde muhasebe finansman bölümünde okuyan Ç.G., aralık ayında bir arkadaşının da staj yaptığı merkez Meram ilçesinde bulunan mali müşavirlik ofisine gitti. Burada bir süre bekleyen Ç.G., daha sonra staj yeri ayarlayacağını söyleyip çağırması üzerine mali müşavir M.Ş'nin ofisine girdi. M.Ş., iddiaya göre burada genç kızı öptü ve ardından da üzerindeki kıyafetleri açıp cinsel saldırıda bulundu.

Yaşadıklarını bir süre kimseye anlatamayan Ç.G. durumu önce okuldaki öğretmenine anlattı. İddiaya göre öğretmen, “Kız çocuğusun, adın çıkar” dedi. Ç.G. de daha sonra istismara maruz kaldığı ofiste staj yapan arkadaşına yaşadıklarını anlattı. Arkadaşının durumu polise anlatmasını söylemesi üzerine Ç.G. eve gelen polislere istismarı uğradığını söyledi. Ç.G. Çocuk İzleme Merkezi'nde verdiği ifadesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Arkadaşımın staj yaptığı mali müşavirlik ofisine gittim. Arkadaşım ve mali müşavirin oğlu birtakım işler için dışarı çıktı. Ofiste çalışan diğer kişide erken çıkacağını söyleyip, gitti. Beni odasına çağırdı. Oturduğum yerde yanıma geldi ve 'Çok tatlısın beni tahrik ediyorsun' dedi. Çenemden tutup beni yanağımdan öptü. Ne yapıyorsun dedim, 'Kusura bakma abim kendime hakim olamadım' dedi. Bana 'Ofis kalabalık ama ben yine de seni alırım, çok seksisin' dedi. Kolumdan tutup üzerimdeki kıyafetleri çekiştirdi. Cinsel bölgelerim açılınca ellemeye başladı. Öpmeye çalıştıkça onu ittim. Eylemine devam edince bağırıp yardım istedim.”

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirten M.Ş. ise kendisini iftira atıldığını ve bu nedenle Ç.G'den şikâyetçi olduğunu söyledi. Ç.G'nin savcılığa verdiği ses kaydında, Ç.G.’nin kendisine neden böyle bir şey yaptığını, psikolojisinin bozulduğunu söylediği, M.Ş.’nin de “Özür dilerim abim, bir anlık oldu”, “İstemeden oldu, bir daha olmaz zaten. Nefsime yenik düştüm”, “Sana yaptıklarımdan pişman oldum, hataydı, ne diyeceğimi bilemiyorum” dediği duyuluyor.