Ekonomi

'SsangYong kredi borcu nedeniyle iflas etti' haberine tekzip

25 Aralık 2020 10:58

Tekzip metni

"Şirketimiz dünya çapında tanınmış ve yüksek kalite ile marka değerine haiz SSANGYONG markasının Türkiye distribütörüdür. Şirketimiz 300 Milyon dolar üzerinde büyük yatırımlar ile Türkiye’ye getirdiği SSANGYONG markasını 13 yıldır tüm tanıtım ve reklam faaliyetlerini yürütüp milyonlarca dolar harcayarak tek başına Türkiye’ye tanıtmıştır.

SSANGYONG markası Şahsuvaroğlu Dış. Tic. Kim. Ürünler Otom. Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. adına tescil ettirilerek SSANGYONG ve ŞAHSUVAROĞLU isimlerinin Türkiye’de birbirleriyle özdeş hale gelmesi sağlanmış ve bu anlamda bu iki isim ve marka çok kısa zamanda otomotiv piyasasında yer edinerek büyük bir değer yakalamıştır.

Şirketimiz ülke genelinde 7 coğrafi bölgede Avrupa standartları üzerinde 40 noktada servis, 21 noktada satış hizmeti veren teşkilat kurmuş olup, ülke genelinde %100 müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda sattığı her araca 13 yıldır geri alım garantisi ve %100 yedek parça bulunurluğu garantisi vererek iddialı bir satış ve pazarlama stratejisi uygulamaktadır.

25.12.2021 tarihinde T24 internet sitesinde, “SsangYong Kredi Borcu Nedeniyle İflas Etti” başlığıyla gerçek dışı bir haber yayınlanmıştır. Önemle belirtmek isteriz ki; SsangYong Firmasının şirket merkezinin bulunduğu ülke hukuk sisteminde ortaklı yapısının değişimi için yerel yasalara ve ticari teamüllere göre koruma talebinde bulunmuştur. İlgili firma üretime devam emekte, iç pazara satışa sunulmakta, herhangi bir olumsuzluğun bulunmamaktadır. İflas haberleri gerçeği yansıtmadığı gibi ilgili ülke kanunlarında yer alan hukuki tedbirin müvekkil şirketin itibarını zedeleyecek şekilde yayınlanmasını kabul etmediğimizi tüm kamuoyunun bilgilerine sunarız.
SSANGYONG Güney Kore markası ve firması hakkında yapılan tüm haberlerin asılsız olduğunu, firmanın ticaretine devam ettiğini, haberin ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığını kamuoyunun bilgisine ve dikkatine sunarız.

Şahsuvaroğlu Dış Tic. Kim. Ür. Oto. Paz. San ve Tic. Ltd. Şti. Vekil Av. Ahmet Arslanbaş & Av. Ahmet Kanyılmaz"