Gündem

Sözcü yazarı Zeyrek: Son zamanlarda iktidarın icraatlarını eleştiren eski AKP milletvekili yüzüstü yere yatırılmış, polis silahına dahi davranmış

"O mesaj gayet açık: 'Parti aleyhine konuşup muhalefetin eline koz vermeyi bırakın, hep destek tam destek.'"

01 Temmuz 2022 11:36

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında, AKP’nin son dönemdeki politikalarını eleştiren ismini vermediği parti içinde önemli görevler de üstlenen eski bir AKP milletvekilinin, memleketinde polislerce arabasının durdurulduğunu ve silah çekilerek yere yatırıldığını iddia etti.

Zeyrek’in  "Hesaplaşma sertleşiyor" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AK Partili 'mağdur'un kişisel haklarına saygımdan dolayı ismini ve olayın geçtiği şehri paylaşmayacağım. (Kendisinden söz ettiğimi anlar ve uygun görürse çıkar kendisi anlatır.)

'Mağdur' AK Partili, hem eski bir parti yöneticisi hem eski bir milletvekili. Milletvekilliği sonrasında önemli bir görevde de bulunmuş.

Son zamanlarda, olup bitenleri çok sindiremediğini belli ediyor ve zaman zaman iktidarın icraatlarını eleştirmekten çekinmiyor.

Birkaç hafta önce memleketine gitmiş.

Yanında kardeşi olduğu halde havaalanından köyüne geçerken, arabası polis tarafından durdurulmuş. Kendisini tanıtmasına karşın polis tarafından sert bir karşılık görmüş. Kardeşiyle birlikte yüzüstü yere yatırılmış. Bana anlatanın iddiasına göre, polis silahına dahi davranmış.

Düşünebiliyor musunuz? Eski bir AK Parti milletvekili… Eleştirilerine rağmen hala partiyi savunuyor ve parti saflarında. Ancak kendi memleketinde bu muameleye tabi tutuluyor.

Her ne kadar olay sonrasında ilgili bakan kendisini arayıp gönlünü almak istese de olay yaşanmış oluyor ve mağdur AK Partili 'verilmek istenen mesajı' alıyor.

O mesaj gayet açık: 'Parti aleyhine konuşup muhalefetin eline koz vermeyi bırakın, hep destek tam destek.'

Emin olun, bu olay ne ilk olacak ne de son. Seçim yaklaştıkça benzer durumlar artacak. İktidar, muhalefetin eleştirileriyle mücadele ederken, parti içinden gelecek eleştirilere acımasızca karşılık verecek. AK Parti içindeki hesaplaşma daha da sertleşecek. Ta ki parti içi eleştiriler tamamen susturulana dek"

Yazının tamamını okumak için tıklayın