Gündem

SMA hastası çocuğun bağış kumbarası çalındı

07 Nisan 2022 09:45

Gaziantep'te SMA hastası 6 yaşındaki  Medine’nin tedavisi için bağış toplanan kumbaralardan biri çalındı. Medine kumbarasını çalan kişiye, "Çalan abi, lütfen kumbaramı getir. Ben, ilacımı almak istiyorum. Yürümek istiyorum. Arkadaşlarımla parka gitmek istiyorum" diye seslendi.

Şahinbey ilçesinde yaşayan SMA Tip 2 hastası Medine Birelli’nin tedavisi için başlatılan kampanya kapsamında esnafa bırakılan bağış kumbaralarından biri çalındı. Hırsızlık anı, kumbaranın bırakıldığı tatlıcı dükkanının güvenlik kamerasına yansıdı.

"O kumbara da kızımın umudu, ilaç parasıydı"

Kızı Medine’nin yurt dışında tedavi olması için 25 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu belirten baba Hakan Birelli, “Kızımız için dağıttığımız bağış kumbarasını Tatlıcı Zafer Usta’ya bırakmıştık. Bugün kumbaramızın çalındığını gördük. Zaten biz, sizin 1 liralarınızla, 10 liralarınızla bu kampanyayı yürütüyoruz. O kumbara da kızımın umudu, ilaç parasıydı. Zaten kampanyamız çok yavaş ilerliyor. O kişiyi tanıyanlar lütfen gereken yerlere bildirsin” dedi.

“Çalan ağabey, lütfen kumbaramı getir"

Medine ise kumbarasını çalan kişiye seslenerek, “Çalan ağabey, lütfen kumbaramı getir. Ben, ilacımı almak istiyorum. Yürümek istiyorum. Arkadaşlarımla parka gitmek istiyorum, lütfen. Ağabeylerim, ablalarım, destekleriniz için teşekkür ederim. Lütfen benim elimi bırakmayın, ben yaşamak istiyorum" diye konuştu.