Gündem

Sinan Ateş cinayeti dosyasında tutuklanan Demirbaş, MHP'li Kılavuz ile ilgisi olmadığını savundu: “Milletvekilinin evinde yakalanmadım”

26 Ocak 2023 18:00

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada tutuklanan ve daha önce MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un yanında gözaltına alındığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş’ın ifadesinde özellikle bu iddiaları yalanladığı ortaya çıktı. T24’ün edindiği bilgiye göre, MHP ile bağlantısı olmadığını iddia eden Demirbaş, “Sosyal medyada ve bazı görsel medyada iddia edildiği gibi bir milletvekilinin evinde yakalanmadım” dedi. Soruşturmada tutuklanan diğer isim olan ve MHP Genel Başkan Yardımcılarından birinin özel kalemi olduğu belirtilen Emre Yüksel de MHP ile hiçbir bağlantısı olmadığını öne sürerek, “Kimsenin özle kalem müdürlüğünü yapmadım” dedi. Öte yandan Demirbaş ve Yüksel’in, firari tetikçi Eray Özyağcı’nın götürüldüğü ilk adresin tespit edilmesi sonrasında yeniden gözaltına alınıp tutuklandığı anlaşıldı.

Üçüncü kez gözaltı

Doç. Dr Sinan Ateş’in 30 Aralık Cuma günü Ankara’nın en merkezi yerlerinden Çukurambar’da silahla vurularak öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında daha önce iki kez gözaltına alınarak serbest bırakılan Tolgahan Demirbaş’ın da aralarında bulunduğu üç kişi dün gözaltına alınmıştı. Demirbaş ile daha önce MHP Genel Başkan Yardımcılarından birinin özel kalemi olduğu iddia edilen Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, sorgularının ardından tutuklanmıştı. Gözaltına alınan diğer isim olan avukat Serdar Öktem, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 “MHP bağlantımız yok”

Tutuklanan Demirbaş ve Yüksel’in ifadeleri ortaya çıktı. T24’ün edindiği bilgiye göre her iki isim de MHP ile hiçbir bağlantılarının olmadığını öne sürdü. Edinilen bilgiye göre Demirbaş ifadesinin bir aşamasında kendiliğinden söz alarak, “Ben MHP üyesi değilim. Bu süre zarfında sosyal medyada ve bazı görsel medyada iddia edildiği gibi bir milletvekilinin evinde yakalanmadım. Sinan Ateş cinayeti ile bir ilgim bulunmamaktadır. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi. Diğer şüpheli Emre Yüksel’in de suçlamaları reddederek, “Kimsenin özel kalem müdürlüğünü yapmadığını” söylediği kaydedildi.

Öte yandan, Demirbaş ve Yüksel’in, firari tetikçi Eray Özyağcı’nın götürüldüğü ilk adresin tespit edilmesi sonrasında yeniden gözaltına alınmasına karar verildiği öğrenildi. Tetikçi Özyağcı’nın yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

 TIKLAYIN * Sinan Ateş cinayetinde 3. kez gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş ile MHP'li özel kalem müdürü, tutuklandı

TIKLAYIN * MHP'li Semih Yalçın'dan, "Sinan Ateş" açıklaması: Ahlak dışı iftiralarla, nefret suçu işleniyor, algı operasyonları yönetiliyor

TIKLAYIN | İmamoğlu, Sinan Ateş’in evini ziyaret edecek

TIKLAYIN | Hukukçu Çalıkuşu: HSK, Sinan Ateş davasının savcısını görevden almak zorunda

TIKLAYIN | Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Serdar Öktem kim?

TIKLAYIN - İşte "o gece" MHP'li Kılavuz'un evinde yaşanan anlar | Kılavuz'dan şüpheliyi almaya gelen polis ekibine: "Siz gidin, sahibiniz gelsin"

TIKLAYIN - Sinan Ateş cinayetinde önemli gelişmeler: Soruşturmaya yeni savcı atandı, Tolgahan Demirbaş'ın ikinci kez adliyeye getirilmek istenmesi kriz yarattı