Gündem

Siirt'te sığınak içerisinde silah ve mühimmat ele geçirildi

SİİRT, (DHA)- SİİRT'te merkeze bağlı Sağırsu köyü yakınlarında jandarma özel harekat birliklerinin de katıldığı operasyonda bulunan bir sığınak içerisinde Rusya menşeli SKS model 1 tüfek ile mühimmat ele geçirildi

08 Aralık 2017 13:26

SİİRT, (DHA)- SİİRT\'te merkeze bağlı Sağırsu köyü yakınlarında jandarma özel harekat birliklerinin de katıldığı operasyonda bulunan bir sığınak içerisinde Rusya menşeli SKS model 1 tüfek ile mühimmat ele geçirildi.
Operasyonla ilgili Siirt Valiliği\'nden yapılan yazılı açıklamada, \"06-07 Aralık 2017 tarihlerinde Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Sağırsu Köyü Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma özel harekat birliklerinin katılımıyla icra edilen \'Şehit Jandarma Ütğm. Ersan Yenice-03\' operasyonu kapsamında yapılan arazi araması sırasında tespit edilen ve bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen bir mağara içerisinde yapılan aramada; 1 adet Rusya menşeili SKS model tüfek, 1 adet belçika menşeili fn-fal g model tüfek, 2 adet şarjör, 25 adet (7.62x54 mm) çapında fişek ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler ile ilgili gerekli adli tahkikata başlanılmıştır\" denildi.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir