Gündem

Sevgilisinin yanarak ölmesine sebep olmuştu; tahliyesini istedi

Kayıtlarda, sanığın ölen sevgilisini olay günü 79 kez aradığı ve 70 tane mesaj bilgisine ulaşıldı

30 Ağustos 2019 09:54

Geçen yıl Eylül ayında, Bursa'da tartıştığı sevgilisi Şengül Vatansever'i (35) üzerine benzin döküp yakarak öldürmek suçundan yargılanan sanık Ümit Varol (31) duruşmada tahliyesini istedi. Verdiği ifadede "Amacım, benzini üzerime döküp, kendimi öldürmekti. İkimiz birlikte yandık. Kesinlikle amacım onu öldürmek değildi. Tahliyemi istiyorum" diyen Varol, olay gününe ait telefon kayıtlarına ulaştı. Mahkeme heyeti, sanığın Vatansever'e 70 kez mesaj attığı ve 79 kez aradığı bilgisi üzerine, Varol'un tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

Olay, Bursa'nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde meydana geldi. Kütahya Domaniç'ten Bursa'ya gelen Ümit Varol, bir süredir birlikte olduğu Şengül Vatansever'i, iddiaya göre kendisinden ayrılmak isteyince otomobilde üzerine benzin döküp, ateşe verdikten sonra yola attı. Kendisi de yaralanan Varol, otomobiliyle kaçtı. Dehşet anları ise saniye saniye kameraya yansıdı. Şengül Vatansever ve olaydan kısa süre sonra yakalanan Ümit Varol, hastaneye kaldırıldı. İstanbul'a sevk edilen yaralılardan Vatansever, olaydan 2 gün sonra hayatını kaybetti. Ümit Varol ise tedavisinin ardından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Sevgilisini yakarak ölmekten tutuklanan sanık, tahliyesini istedi

"Canavarca hisle kasten insan öldürmek" suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan Ümit Varol, Bursa 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanmaya devam edildi. Duruşmaya ölen Şengül Vatansever'in kardeşi Hanife Öztürk ile tutuklu sanık Varol ve tarafların avukatları katıldı. Varol ifadesinde, "Şengül Vatansever ile 2 yıldır arkadaşlığımız var. Ailesi evlenmemize karşı çıkıyordu. Kendisiyle gece boyu telefonla görüştük. Sabaha karşı Kütahya’dan Bursa’ya geldim. Buluşup, arabaya aldım. Yarım saat sohbet ettik. Ailesinin evlenmemizi istememesinden dolayı sinirlendim. Köyde yaşadığım ve gazla çalışan arabam ile yollarda kaldığım için 2,5 litre benzini bagajımda bulunduruyordum. Arabadan indik. Benzini kollarıma döküp, yere bıraktım. Şengül de alıp üzerine döktü. Kendime zarar vermek için kollarıma döktüğüm benzini çakmakla ateşe verdim. Kolum aleve alınca, Şengül de alev aldı. Alevleri söndürüp, yeniden araca bindik. Bu sırada kardeşiyle telefonla görüşüyordu. Daha sonra araçtan inmek için durmamı istedi ve indi. Ben aracımı kaldırıma çarptım gerisini hatırlamıyorun. Sonra kimin çağırdığını bilmediğim ambulans gelip, beni hastaneye götürdü. Amacım, benzini üzerime döküp, kendimi öldürmekti. İkimiz birlikte yandık. Kesinlikle amacım onu öldürmek değildi" dedi. Varol, tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini talep etti.

70 mesaja 4 cevap

Ölen Şengül Vatansever’in kardeşi Hanife Öztürk’ün avukatı Koray Ağdaş, HTS kayıtlarına göre olay günü Ümit Varol tarafından Vatansever'e 70 tane mesaj gönderildiği ve 79 kez arandığı bilgisine ulaşıldığını belirtirken, Vatansever'in sanığa 4 tane mesaj gönderdiği mahkemede verilen ifadede yer aldı. Mahkeme heyeti, kasten insan öldürmek suçuyla cezalandırılmasını istenen sanığın, tahliye isteğini reddederek tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi. (DHA)