Magazin

Selena Gomez'den 10 milyon dolarlık dava

Gomez, daha önce bir dergiye verdiği poza benzer bir çizimi kendisinden izinsiz kullanan Çin merkezli oyun şirketine 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı

17 Nisan 2020 13:26

Selena Gomez, bir oyunda sanal benzerini izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle şirkete 10 milyon dolarlık dava açtı.

Selena Gomez, daha önce bir dergiye verdiği poza benzer bir çizimi kendisinden izinsiz kullanan Çin merkezli oyun şirketine 10 milyon dolarlık (yaklaşık 70 milyon TL) tazminat davası açtı

Variety’nin haberine göre; davalı olan oyun, kullanıcılarına sanal ünlülerle sanal alışverişe çıkma şansı veriyor. Oyunun açıklamasında, “En güzel model ve ünlülerle; Kardashian, Gigi, Beyonce, Taylor ve daha fazla ismin benzerleriyle etkileşime geç, birçoğu sana uğrayıp moda tavsiyelerini alacak!” ifadeleri yer alıyor.

Bu isimler arasında yer alan Selena Gomez ise oyundaki karakterlerden birinin açıkça kendisine benzediğini ve herhangi bir mobil oyunda benzerinin kullanılmasına izin veren bir anlaşma yapmadığını iddia etti.

Dava dilekçesinde, Selena Gomez'in gençlik için bir rol model olarak hedeflerini ve imajını geliştirecek şekilde tüm iş fırsatlarını dikkatlice değerlendirdiği ifade edildi.