Gündem

Şelale ile 'selfie' çekmek isterken kayalıklardan düşen gencin yeri tespit edildi

Kayalıklardan düştükten sonra suda kaybolan Serkan'a ulaşmak için çalışmalar devam ediyor

01 Temmuz 2019 14:44

Homurlu Şelalesi ile dün 'selfie' çekmek isterken, dengesini kaybedip kayalıklardan düşen 18 yaşındaki Serkan Turan Timurbuğa'yı arama çalışmaları bugün de sürdürüldü.

Serkan Turan Timurbuğa, dün ailesiyle birlikte gezmek için Kayseri'nin Develi ilçesindeki Homurlu Şelalesi'nin olduğu bölgeye gitti. Timurbuğa, saat 17:00 sıralarında şelalenin aktığı bölgedeki kayalıkların üzerine çıktı. 'Selfie' çekmek isterken, dengesini kaybeden Timurbuğa, yaklaşık 10 metre yükseklikten dev kazanına düşerek, suda kayboldu. Ailenin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Serkan Turan Timurbuğa'ya, dün geç saatlere kadar yapılan arama çalışmalarına rağmen ulaşılamadı.

Yeri tespit edildi

Gece ara verilen arama-kurtarma çalışmalarına bu sabah tekrar başlandı. Kayseri Turkuaz Su Altı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği üyeleri ile Konya'dan gelen polis dalgıçlar da çalışmalara katıldı. Yapılan aramalar sonucu Serkan Turan Timurbuğa'nın bulunduğu yerin tespit edildiği belirtildi. Bölgenin çok dar ve suyun debisinin yüksek olması nedeniyle Timurbuğa'ya ulaşılamadı. Bunun üzerine suyun seviyesinin düşürülmesi amacıyla şelalenin üst tarafında yönünün de değiştirilmesi için çalışma başlatıldı. Köylülerin de katıldığı çalışmalar sürdürülürken, Timurbuğa'nın yakınları ve arkadaşları ise iyi haber almayı bekliyor. (DHA)