Dünya

Seks bağımlılığı intihara mı sürüklüyor?

22 Nisan 2024 11:00

T24 Dış Haberler

Amanda isimli 35 yaşındaki bir genç kadın, yakın zamanda Devorah Roloff'un sunduğu "We're All Insane" adlı podcast'te seks bağımlılığının ona nasıl çarpık bir aşk duygusu yaşattığını anlattı.

İsminin kısmen gizli kalmasını isteyen Amanda, ilk erkek arkadaşının kendisini 26 yaşındayken terk etmesinin ardından cinsel açıdan aktif ve çok eşli bir yaşam tarzını benimsediğini dile getirdi. 

Kendisine karşı genellikle "soğuk" davranan bekar bir anne tarafından yetiştirildiğini anlatan Amanda, annesiyle olan sert ilişkisinin de kendisini çeşitli erkeklere iten nedenlerden biri olabileceğini belirtti. 

"Hayatı yolunda gitmediği dönemlerde seksi bir kontrol biçimi olarak" kullandığını ifade eden Amanda, "Kendi ebeveynlerimin bir aşk ilişkisinden diğerine atladığını görmek de romantizme olan inancımı yok etti ve ilişkilerin sadece duygusal yakınlıktan ibaret olmadığını fark etmeme neden oldu. Böylece sekse sığındım ama sonunda o da hayatıma mâl oluyordu" dedi. 

Amanda, "Sahada çok sorumsuz ve acımasız bir şekilde oynuyordum. Önüme gelen herkesle birlikte oldum. Hayattan böyle kaçabiliyordum ama sonradan bunun bir bağımlılık olduğunu fark ettim. Duygusal yakınlık kurduğum bir adam oldu, onunla birbirimize tek eşlilik sözü verdik ama ona sadık kalmadım. Ondan habersiz başka adamlarla da birlikte olmaya devam ediyordum. Her şeyi öğrendikten sonra benden ayrıldı. O dönem intihara sürüklendim çünkü onu sevsem bile başka insanlarla da seks yapma arzumun önüne geçemiyordum. Histeriktim. Seks bağımlılığı, hayatınıza mâl olabilen ve kurtulmak için mücadele etmeniz gereken bir şey" diye konuştu. 

Amanda şu anda seks bağımlılığı toplantılarına katılarak kendini iyileştirmeye çalıştığını açıkladı.