Sağlık

Saadet Partisi milletvekili adayı partisinden istifa ederek AKP'ye geçti

Kars'ta 24 kişi Saadet Partisi'nden istifa ederek AKP'ye geçti

18 Haziran 2018 17:21

Saadet Partisi'nden milletvekili adayı olan Sezgin Yıldız, partisinden istifa ederek AKP'ye geçti.  Yıldız'la birlikte  Kağızman İlçe Başkanı Mehmet Karataş'ın da aralarında bulunduğu 24 AKP'ye geçti. 

Saadet Partisi'nin Kars 1'inci sıra milletvekili Adayı Sezgin Yıldız, Saadet Partisi Kağızman İlçe Başkanı Mehmet Karataş'ın da aralarında bulunduğu 24 kişi partilerinden istifa ederek AKP'ye geçti.  24 kişinin rozetlerini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan taktı. 

Millet İttifakı rahatsızlığı

Milli Görüş hareketinin CHP'nin zulmüne uğradığını söyleyen Sezgin Yıldız, "İlk başından beri sindiremediğim ancak sahada da farketmiş olduğum bir şeyler vardı. Bugün muhafazakar kesimin milli görüşe, şahsımıza oy vermesi ve alacağımız oyların, ittifakta en çok alan CHP'ye geçecek olmasını ben sindiremedim. İstifa gerekçelerimden biri budur. Ülkemiz gerçekten çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor, memleketimizde her zaman böyle onurlu, dik duran lider nasip olmaz. Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında bir nefer olarak, şer odaklarına karşı tüm ekip arkadaşlarımla Kağızman İlçe Başkanımız ve teşkilatımız olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bölgemiz için, Kars için Kağızman için bir değerdir bunu biliyorum. Sayın bakanımıza bir oy bile zarar vermemek için bugün onun saflarına geçiyorum ve destek olacağımızı ifade ediyoruz. Sahada bize söz veren vatandaşlarımıza AK Parti saflarına, bakanımıza destek olmaya bekliyorum" diye konuştu.