Politika

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'ndan Gül yanıtı: Niye dereye gelmeden paçaları sıvayayım

"Zamanı gelince her şeyin cevabı verilir inşallah"

26 Mart 2018 15:31

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Afyonkarahisar’da çeşitli kuruluşların temsilcilerine yönelik düzenlediği konferansta, Abdullah Gül’ün partisinden Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı ile ilgili soruya, “Seçim atmosferine girmedik ki. Ben niye dereye gelmeden paçaları sıvayayım ki” yanıtını verdi.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Afyonkarahisar’da çeşitli kuruluşların temsilcilerine yönelik düzenlediği ‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ konulu konferansa katıldı. Toplantıya, STK temsilcilerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gümüş, Kamu- Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Murat Karamocu, Evciler Belediye Başkanı CHP’li Saim Özer de katıldı.

Konferansın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sincar açıklamasına ilişkin, “Ben bu konularla alakalı hiç yorum yapmıyorum. Her zaman söylediğim gibi sınırlarımızda Türkiye’yi tehdit eden bir gelişme varsa oraya müdahale etme her ülkenin hakkıdır. Türkiye’nin de hakkıdır. Ancak bunları siyasi malzeme haline getirmek doğru olmaz. Söylediğimiz bundan ibaret” dedi.

‘Seçim dönemine girilmedi’

İttifak konusundaki soruyu da yanıtlayan Karamollaoğlu, ittifakın şu an söz konusu olmadığını vurguladı. Karamollaoğlu, “İttifak söz konusu değil. Şu an seçim dönemine girilmedi. Seçime giderken ittifaklar konuşulur. Seçim öncesi neyin ittifakı” diye konuştu.

Bir gazetecinin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili soruları hiç cevaplamadığını hatırlatması üzerine Karamollaoğlu, “Seçim atmosferine girmedik ki. Daha dere gelmemiş paçaları sıva diyorsun. Ben niye dereye gelmeden paçaları sıvayayım ki. Zamanı gelince her şeyin cevabı verilir inşallah” dedi.