Dünya

Rusya ve Türkiye, İzmir'de 820 milyon dolar değerinde kontrat imzalanması için anlaştı

Siyamend KAÇMAZ, Moskova (DHA) - Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Georgiy Kalamanov, Rus ve Türk şirketlerinin 86

23 Ağustos 2017 13:13

Siyamend KAÇMAZ, Moskova (DHA) - Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Georgiy Kalamanov, Rus ve Türk şirketlerinin 86. İzmir Fuarı\'nda 820 milyon dolar değerinde kontrat imzalama konusunda anlaştıklarını bildirdi.

Kalamanov Rus haber ajansı Ria Novosti\'ye yaptığı açıklamada, \"Fuarın tüm günleri çok yoğun görüşmelerle geçti. Sadece Rusya İhracat Merkezi\'nin verilerine göre, MatchMaking formatında 196 görüşme gerçekleşti. Bunların sonucunda 820 milyon dolar değerinde kontrat imzalanması konusunda anlaşıldı\" ifadesini kullandı.

18-22 Ağustos tarihlerinde düzenlenen İzmir fuarına Rusya partner ülke olarak katıldı.

6 çok önemli anlaşmanın imzalandığını belirten Kalamanov şu şekilde devam etti:

\"Fuarda yeni teknolojilerle çalışan şirketler kendi çalışmalarını tanıttılar. Rusya yeni model helikopterler, madenciler için koruma ekipmanları, GAZ araçlarının yenilenmiş modellerini sundu. Fuarda enerji, kömür üretimi, petrol üretimi, tarım kompleksi, inşaat sektörü, metalurji ve turizm gibi çeşitli sektörlerden 45\'den fazla şirket ürünleri ve hizmetlerini sundular.\"

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir