Gündem

RTÜK Başkanı, LGBTİ+ içerikli dizi ve film öneren Medyascope’u hedef aldı: Gözümüz üzerlerinde

18 Haziran 2024 15:43

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Ebubekir Şahin, LGBTİ+ içerikli film ve dizi önerilerini okurlarıyla paylaşan Medyascope'u hedef alarak, "Batı fonlu bazı medya organlarının aile kurumumuzu parçalamak ve gençlerimizi kişiliksizleştirmek için sistematik olarak yürüttüğü sapkın kampanyaları görmüyor değiliz. Gözümüz üzerlerinde. İnancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize aykırı yapımlar ve bunları pazarlayan iş birlikçileriyle mücadelemiz aralıksız devam edecektir" dedi.

RTÜK Başkanı Şahin, Medyascope haber sitesinde; lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks (LGBTİ) ilişkilerini anlatan dizi ve film önerilmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Şahin, şunları söyledi:

"Batı fonlu bazı medya organlarının aile kurumumuzu parçalamak ve gençlerimizi kişiliksizleştirmek için sistematik olarak yürüttüğü sapkın kampanyaları görmüyor değiliz. İzleme Uzmanlarımız tatilde de çalışıyor. Gözümüz üzerlerinde. İnancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize aykırı yapımlar ve bunları pazarlayan iş birlikçileriyle mücadelemiz aralıksız devam edecektir" ifadelerini yer verdi. (DHA)