Yaşam

Rahmi Koç karikatürle şaşırttı

Rahmi Koç, karikatürünü yapan Rus sanatçı Simirnov’un çizimine bakıp "Ne yani,bu ben miyim?" diye sordu ve kimselerin bilmediği bir yeteneğini sergiledi.

14 Ekim 2010 03:00

T24- ‘Turhan Selçuk Sergisi’nin açılışına katılan Rahmi Koç, karikatürünü yapan Rus sanatçı İgor Simirnov’un çizimine bakıp "Ne yani şimdi,bu ben miyim?" diye sordu ve kimselerin bilmediği bir yeteneğini sergiledi.Bir kağıt ve kalem rica ederek Simirnov’un karikatürünü çizmeye başlayan Koç karikatüriste benzerliğiyle hayran bırakan bir çizim yaptı ve açılışa katılan otuz ülkenin karikatür sanatçılarından tam puan aldı.


Karşılıklı karikatür atışmasının ardından Rus İgor Simirnov, ‘Bu benim için çok değerli’ dediği Rahmi Koç, tarafından çizilen karikatürü ile poz verdi. Geceye katılan bütün yabancı karikatüristler
de ünlü iş adamının karikatürünü çizmek için birbirleriyle yarıştı.


Gecede ayrıca, Koç Holding’in 58 ülkeden 852 karikatüristin katıldığı ‘30. Uluslar arası Nasrettin Hoca Karikatür Yarışmasn’nın ana sponsorluğunu üstlenmesi nedeniyle Karikatürcüler Derneği tarafından Rahmi Koç’a teşekkür plaketi verildi.

ETİKETLER

haber