Gündem

Rabia Naz Komisyonu ilk toplantısını yaptı

Komisyon şüpheli çocuk ölümlerini araştıracak, gerekli tebdirlerin alınmasını sağlayacak

23 Ekim 2019 20:53

Giresun Eynesil’deki şüpheli şekilde evinin önünde ağır yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümü de dahil olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve gerekli tedbirlerin alınması için kurulan komisyon ilk toplantısını yaptı.

Toplantıda başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçimleri gerçekleştirildi. AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Komisyon Başkanı seçilirken, AKP Bursa Milletvekili Osman Mesten Başkanvekili, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz sözcü ve Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir de katip üye oldu.

Komisyon üyeleri; AKP’den Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya; CHP'den Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç; MHP'den Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; HDP'den Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir ile İYİ Parti'den İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu seçildi. Komisyon, çalışmalarına 31 Ekim'de toplanarak devam edecek.Dünyada ve Türkiye'de günün gelişmeleri T24 haber bülteni Manşet'te