Gündem

Poyrazköy davası; tüm sanıkların ByLock kullanıp kullanmadıkları sorulacak

Bir sonraki duruşma 17 Ekim – 27 Ekim 2022 tarihleri arasında Silivri’de görülecek

24 Haziran 2022 19:02

FETÖ'nün Poyrazköy kumpası soruşturmasında, örgüt üyesi eski polis 68 sanığın yargılandığı davada mahkeme, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılarak tüm sanıkların Bylock kullanıp kullanmadıklarının sorulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

İstanbul 33.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya bazı tutuklu sanıklar bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu. Duruşmada bazı şikayetçilerin ifadeleri alındıktan sonra tarafların talepleri alındı. Mahkeme heyeti, tarafların taleplerini değerlendirdikten sonra kararını açıkladı.

Tüm sanıklara Bylock sorulacak 

Mahkeme heyeti, 18 firari sanıklar hakkında çıkarılan yakalama kararının devamına karar verdi. Heyet, 28 sanıklara verilen yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbirlerinin devamına hükmetti. Mahkeme, 29 şikayetçi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin davaya katılma taleplerinin bir sonraki celse değerlendirilmesine karar verdi. Heyet, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılarak tüm sanıkların Bylock kullanıp kullanmadıklarının sorulmasına hükmetti.

Bir sonraki duruşma Silivri'de 

Mahkeme, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılarak ‘Poyrazköy davası’ ile ilgili tüm evrakların mahkemeye gönderilmesine karar verdi. Heyet, savunması alınmayan sanıkların savunmaları alınması için duruşmayı erteledi. Bir sonraki duruşma 17 Ekim – 27 Ekim 2022 tarihleri arasında Silivri’de görülecek. (DHA)