Spor

Polonya ligi takımlarından Pogon'un 21 futbolcusunda Koronavirüs tespit edildi

27 Eylül 2020 18:10

Polonya Ekstraklasa'da 7. sırada bulunan Pogon Szczecin futbol takımının 21 futbolcusu, 2 antrenörü ve 7 çalışanında olmak üzere 30 kişinin Koronavirüs testi pozitif çıktı.

Polonya profesyonel futbol ligi Ekstraklasa'ya Koronavirüs kâbusu çöktü. Ligde 7. sırada mücadele eden Pogon Szczecin futbol takımında futbolcular dahil 30 kişi Koronavirüs'e yakalandı.

Kulüpten yapılan açıklamada haftanın ikinci yarısında 5 futbolcuda soğuk algınlığı belirtilerinin tespit edilmesi üzerine söz konusu futbolcuların kulübün geri kalanından izole edilerek, Koronavirüs testine tabi tutulduğu bildirildi.

Lech Poznan maçı iptal edildi

5 futbolcunun testlerinin pozitif çıkmasının ardından bu futbolcularla temasa geçmiş diğer tüm kişilere Koronavirüs testi yapıldığını belirten kulüp, 16 futbolcu, 2 antrenör ve 7 kulüp çalışanında daha korona virüs tespit edildiğini aktardı.

Koronavirüs'e yakalanan 21'i futbolcu toplamda 30 kişi evlerinde karantinaya alınırken, Pogon Szczecin'in bugün Lech Poznan takımı ile yapacağı futbol karşılaşması ise iptal edildi.

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ DE VİRÜSE YAKALANDIÖte yandan Polonya Milli Takımı Teknik Direktörü Jerzy Brzeczek de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada korona virüse yakalandığını duyurdu. Brzeczek kendini evde karantinaya aldığını aktarırken, milli takımın 7 Ekim'de Finlandiya ile oynayacağı dostluk maçı için pazartesi günü başlayacak hazırlıklar ve kadro seçiminin nasıl olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.