Gündem

Polisleri gören hırsız: Ben de tam şimdi sizi arıyordum, geldiğiniz iyi oldu

"Bu evin sahibi benim akrabam, onlara bakmaya geldim"

06 Temmuz 2018 12:11

Adana'da girdiği apartmanda karşılıklı dairelerin kapı göbek kilitlerini kırarak altın ve para çalan Yılmaz K., sivil polislere yakalanınca, "Ben de tam şimdi polisi arıyordum. Geldiğiniz iyi oldu" dedi.

Olay, Çukurova ilçesi Toros Mahallesi 'nde meydana geldi. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Yılmaz K., içinde tornovida, levye, pense ve ingiliz anahtarı bulunan çantasıyla apartmana girdi. Binadaki 2 dairenin kapı göbek kilitlerini kıran Yılmaz K., evlerden altın, para ve parfüm şişelerini çaldı. Bir süre sonra apartman sakinleri, Yılmaz K.'tan şüphelenip kim olduğunu sordu. Yılmaz K. ise vatandaşlara, "Bu evin sahibi benim akrabam, onlara bakmaya geldim" dedi.

Yılmaz K.'a inanmayan vatandaşlar polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Yılmaz K.'ı yakaladı. Yılmaz K., vatandaş sandığı sivil polislere de "Akrabamın evine geldim" dedi. Bunun üzerine ekipler, polis kimliklerini gösterip kapıların kilit göbeklerinin neden söküldüğünü sordu. Yılmaz K., ise " hırsız girmiş sanırım. Ben de tam şimdi polisi arıyordum, geldiğiniz iyi oldu" diye cevap verdi. 

Çantasından tornovida, levye, pense, ingiliz anahtarı, evlerin kırılan kapı kilitleri ve çalınan altın ve para çıkan Yılmaz K., gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.(DHA)