Gündem

Polis memuruna 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan 17.5 yıl hapis

ESKİŞEHİR, (DHA)- ESKİŞEHİR'de meslektaşının 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak suçunda tutuklu olarak yargılanan polis memuru A

20 Ekim 2017 18:37

ESKİŞEHİR, (DHA)- ESKİŞEHİR\'de meslektaşının 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak suçunda tutuklu olarak yargılanan polis memuru A.İ.C., 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Polis lojmanlarında meydana geldiği belirtilen olayda A.İ.C., iddialara göre kendisi gibi polis olan meslektaşının 5 yaşındaki kızı S.D.\'yi lojmanın bodrumuna götürüp burada cinsel istismarda bulundu. Çocuğun olayı ailesine anlatması üzerine A.İ.C. gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Evli olan A.İ.C. hakkında Eskişehir 3\'üncü Ağır Ceza Mahkemesi\'nde dava açıldı. A.İ.C.\'nin yargılanmasına bugün devam edildi. Bugünkü duruşmada suçsuz olduğunu söyleyen ve beraatını isteyen A.İ.C., \"Suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum. Üzerime atılan suçları işlemedim. Yapmadığımı tekrar söylüyorum. Ben suç işlemedim. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum. Mazlumun ahı yerde kalmaz\" dedi.
Eskişehir 3\'üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, A.İ.C.\'yi cinsel istismar suçundan 15 yıl, hürriyetten yoksun bırakmadan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir