Gündem

Piknik tüpüyle ısıttığı top mermisi patlayınca öldü!

Patlamada hayatını kaybeden Eyüp Doğan'ın kızı da yaralandı

21 Eylül 2023 12:27

Antalya'da hurdacılık yapan Eyüp Doğan, falezlerde bulup içerisindeki maddelerin para edeceğini düşünerek piknik tüpüyle ısıttığı top mermisinin patlamasıyla yaşamını yitirdi.

Dün saat 21.00 sıralarında Kepez ilçesi Fatih Mahallesi'nde meydana gelen olayda, hurdacılık yapan Eyüp Doğan, bir süre önce falezlerde top mermisi buldu. Doğan, dün akşam saatlerinde içerisindeki maddelerin para edeceğini düşünerek evinin balkonunda piknik tüpüyle ısıttığı top mermisinin patlamasıyla hayatını kaybetti.

Mahallelinin ihbarıyla adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Eyüp Doğan'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Patlamanın şiddetiyle, Doğan'ın 8-9 yaşlarındaki kızı Z.D. de alnından hafif yaralandı.

Mahallede oturan Mehmet Kahraman, "Maçtan gelmiştik. O sırada bir patlama sesi geldi. Kadın feryat ediyordu. 'Bir mayın patladı' dediler. Bilmiyorduk ne olduğunu. Sonra polisler geldi, olay yeri inceleme geldi. Sonra dediklerine göre bir mermi varmış, top mermisi. Onu eritip içindeki değerli maddeleri alacakmış. Eşi iyi durumda. Kiracıymış, herhalde hurda işi yapıyormuş" diye konuştu. (DHA)