Gündem

Pendik Belediyesi'nin 59,9 milyon TL'lik park ihalesi, 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Bulut'un şirketine verildi

25 Temmuz 2022 14:23

AKP’li Pendik Belediyesi'nin 57.9 milyon TL'lik park ihalesini AKP’den milletvekili aday adayı da olan 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut'un şirketi Mavi Yeşil Turizm aldı.

Pendik Belediyesi, 5 Temmuz 2022 tarihinde ilçede yeni parkların yapımı, mevcut parkların revizyonu ve çevre düzenlemesi yaptırmak üzere ihaleye çıktı. 312 kalem inşaat, 111 kalem peyzaj işinin süresi, bir yıl olarak belirlendi. Belediyenin 64 milyon lira yaklaşık maliyet belirlediği ihaleyi, 57 milyon 935 bin 865 TL'lik en düşük teklifi sunan Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Sözcü'nün haberine göre, şirket ile belediye arasında 20 Temmuz 2022 tarihinde bir yıllık sözleşme imzalandı. AKP'li belediyenin geçtiğimiz yıl aynı iş için düzenlediği ihaleyi yine bu şirket 30. 4 milyon liraya almıştı.

AKP'den aday olmuştu 

AKP'li belediyelerin milyonluk bitki alımı ve peyzaj ihalelerinin adeta abonesi olan şirketin sahipleri dikkat çekici isimler.

40 milyon TL sermayeye sahip olan Mavi Yeşil Turizm Şirketi'nin ortakları Erol Bulut ve Hasan Alas. Şirketin yüzde 50 ortağı Erol Bulut 24 Haziran 2018 seçimlerinde AKP'den İstanbul 3. bölge milletvekili aday adayı olmuştu.

Bulut, 15 Temmuz Gazileri Platformu'nun da başkanlığını yapıyor. Şirketin diğer ortağı Hasan Alas da eski AKP Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyesi. 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Platformu Başkanı Erol Bulut, geçtiğimiz aylarda Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkısında kullandığı “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem” sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu.