Gündem

Özgür Demirtaş'tan İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünün ardından imalı Mahsa Amini paylaşımı

Mahsa Amini’nin fotoğrafını paylaştı

20 Mayıs 2024 11:36

Ekonomi profesörü Özgür Demirtaş, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan’ın helikopterleri düşerek hayatlarını kaybetmelerinin ardından sosyal medya hesabından Tahran’da "ahlak polisi" tarafından gözaltına alındıktan sonra komaya girerek hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin fotoğrafını paylaştı.

Reisi ve Emirabdullahiyan'ı taşıyan helikopter dün akşamüstü kaza geçirdiç İranlı yetkililer sisli havanın etkisiyle yerini tespit etmekte zorlandıkları helikoptere sabah saatlerinde ulaşabildi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan’ın hayatını kaybettiği duyuruldu.

Ekonomist Özgür Demirtaş, bu gelişmelerin arından sosyal medya hesabı üzerinden imalı bir paylaşımda bulundu. Demirtaş, İran’ın başkenti Tahran’da 13 Eylül 2023’te "ahlak polisi" tarafından gözaltına alındıktan sonra komaya girerek hastaneye kaldırılan ve 3 gün sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin fotoğrafını “Allah tekrar Rahmet eğlesin. Huzur içinde uyusun…” notuyla paylaştı.