Gündem

 (ÖZEL) İTFAİYEYE SEMT PAZARI ENGELİ

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İsa ALMAÇAYIR /İSTANBUL, (DHA)  Kadıköy'de semt pazarının kurulduğu bir sokaktaki apartmanda çıkan yangın paniğe neden oldu

28 Eylül 2018 14:22

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İsa ALMAÇAYIR /İSTANBUL, (DHA) 
Kadıköy\'de semt pazarının kurulduğu bir sokaktaki apartmanda çıkan yangın paniğe neden oldu. Bazı pazarcılar itfaiye ekiplerine yardım ederken, bazıları da ürünlerini satmaya devam etmesi dikkat çekti.
Olay, saat 15.00 sıralarında  Erenköy Mahallesi  Kamiller  Sokak üzerinde bulunan bir binada meydana geldi.. Semt pazarının kurulduğu sokaktaki bir apartmanın 5. katından dumanlar yükselmeye başladı. Dumanları gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine Erenköy itfaiye ekibi sevkedildi. Dairede bulunan yaşlı bir kadın bina sakinleri tarafından dışarı çıkarıldı. İtfiaye ekipleri kurulan pazar nedeniyle adrese ulaşmakta zor anlar yaşadı. Bina önüne kadar gelen itfaiye ekipleri  hortum uzatarak yangına müdahale etmeye başladı.Esnaf ve zabıta ekipleri de itifaye ekiplerine de yardım etti. Pazarcılar merdiven aracının açılabilmesi, açtıkları çadırları toplamaya başladı. Ekiplerin müdahalesiyle yangın söndürülerek soğutma çalışması yapıldı. Kısa süreleri paniğe neden olan yangında ölen yada yaralanan olmadı. Öte yandan, bazı pazarcılar yangına müdahale ederken bazılarının da yangına aldırmadan ürünlerini satmaya devam etmesi dikkat çekti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------
-Pazardan görüntü
-İtfiaye araçlarının Pazar içindeki görüntüsü
-Binadan yükselen duman
-İtfiayenin hortum ile müdahalesi
-Esnaf ve zabıtanın itfaiye yardım etmesi
-Pazarcıların çadırları açması
-Binadan çıkan yaşlı bir kadının görüntüsü
-Pazarcıların ürünlerini toplamaya çalışması
-Bazı esnafın ürünülerini satmaya devam etmesi
-Genel ve detay görüntüler


 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir