Gündem

 (ÖZEL) 2 YAŞINDAKİ SURİYELİ ÇOCUĞUN MUCİZE KURTULUŞU

* Beyoğlu'nda 2 yaşındaki Suriyeli Havin'e kamyonet çarptı

06 Ekim 2017 18:01

* Beyoğlu\'nda 2 yaşındaki Suriyeli Havin\'e kamyonet çarptı.
* Kamyonetin hem ön hem arka lastiklerinin üzerinden geçtiği Havin mucize kurtuluşu güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber-Kamera: Zeki GÜNAL -  Erhan TEKTEN İstanbul DHA
Olay Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi\'nde önceki gün saat 18.00 meydana geldi. Babasının evine ziyarete gelen Zeynep Ahmet\'in 2 yaşındaki çocuğu Havin Ahmet gecekondunun dış kapısından yola çıktı. O sırada sağa dönüş yapan bir kamyonet küçük çocuğa farketmeyerek çarptı. Kamyonetin  sol ön ve arka tekerlekleri  çocuğun üzerinden  geçti. Durumu fark ederek duran sürücü, yaralı çocuğu gecekondunun kapısına getirdi. Olayı gören komşulardan Ali Durmuş,  çocuğu sürücünün elinden alarak koşa koşa yakındaki bir özel hastaneye götürdü. Bu sırada sürücü kamyonete binerek olay yerinden ayrıldı. Özel  hastanede çocuğa ilk müdahale yapılırken, \"Daha büyük bir hastaneye götürün\" denildi. Durmuş çocuğu yine kucaklayarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi\'ne götürdü. Yoğun bakımda yer olmadığı için çocuk ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi\'ne sevk edildi. Akciğeri zedelenen ve omzu kırılan çocuk hemen ameliyata alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis kamyonetin şoförünü arıyor. 

\"KUCAĞINDA TİTREYEREK GETİRMİŞ ÇOCUĞU\"
Havin Ahmet\'in dedesi Hüseyin Haydar,   \"Kaza yapan adam çocuğu kucağına almış eve getirmiş. \'Bu çocuk merdivenden mi düştü, araba mı çarptı bilmiyorum\' deyip çocuğu bırakmış gitmiş\" dedi. 

\"ADAMIN ELİNDEN BEBEĞİ ALDIM…\"
Havin Ahmet\'i kucaklayıp hastaneye götüren komşu Ali Durmuş ise \"Araba çarptı burada. Adam kucağına aldı bebeği. Sonra evin yanına geldi. Titriyordu. \'Çocuğunuza araba çarptı\' dedi. Adamın elinden bebeği aldım.  Hemen hastaneye  götürdüm. Sonra Dedesi ve annesi hastaneye geldi. Orada çocuğu büyük hastaneye götürün dediler. Çocuğu kucağıma aldım. Yoldan geçen bir arabaya bindim. Adam aldı beni,  hastanenin yakındaki ışıklarda indirdi. \'Buradan yürüyerek git\' dedi. Ben de bebeği kucağıma alıp Okmeydanı Hastanesi\'ne götürdüm. Sonra oradan da Cerrahpaşa\'ya sevk ettiler\" diye konuştu.

ÇARPMA ANI GÜENLİK KAMERASINDA
öte yandan Havin Ahmet\'e kamyonun çarpma anı bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde yola fırlayan Havin\'e çarpan kamyonetin üzerinden geçtiği görülüyor.

Görüntü Dökümü:
-------------------
GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ
-Sokakta yolun karşısına geçen çocuk
-Kamyonetin gelmesi
-Çocuğu ezmesi

AKTÜEL KAMERA GÖRÜNTÜLERİ
-Çocuğun dedesinin evi
-Olayın yaşandığı sokak
-Dedesi Hüseyin Haydar ile röportaj
-Çocuğu hastaneye götüren komşu Ali Durmuş ile röportaj
-Çocuğun yataktaki görüntüsü
-Genel ve detay görüntüler
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir
Advertisement