Magazin

Oyuncu Settar Tanrıöğen'in doktoru: Kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatıldı, yoğun bakım servisimizde izleniyor

Tanrıöğen, beyin kanaması geçirmişti

27 Ocak 2024 20:01

Kızılcık Şerbeti'nin 'Apo'su, oyuncu Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi. Tanrıöğen'in sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız yoğun bakıma alınmıştır" denildi.

TIKLAYIN - Kızılcık Şerbeti'nin Abdullah'ı Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi

Ünlü oyuncu Settar Tanrıöğen dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyat edilen sanatçının sağlık durumuyla ilgili özel hastanenin başhekimi Dr. Engin Çakmakçı açıklama yaptı.

Çakmakçı, “Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20.45'de hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma kanaması saptanmıştır" dedi.

Dr. Çakmakçı açıklamasına şöyle devam etti:

"Bu tanı üzerine yapılan ameliyatla kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen'in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir." (DHA)