Dünya

Oyuncu Mia Farrow: Tanıştığım bütün mafya babaları Trump'tan zekiydi

Farrow, mafya ile bağları olduğu iddia edilen Frank Sinatra ile evliydi

26 Eylül 2019 08:19

ABD'li oyuncu Mia Farrow, Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff'in Donald Trump ile Ukranya lideri Volodomir Zelenskiy arasındaki telefon konuşmasını "mafyavari" olarak nitelendirmesinin ardından tanıştığı mafya liderlerinin daha zeki olduğunu ifade etti.

1966-1968 yılları arasında ABD'deki İtalyan mafya aileleri ile bağları olduğu iddia edilen sanatçı Frank Sinatra ile evli olan Farrow, "Aslında arada tanışma fırsatı bulduğum bütün mafya babaları Trump'tan çok daha zekiydi" yazdı.

Beyaz Saray'ın Zelenskiy ile Trump arasındaki konuşmanın yazılı kayıtlarını yayımlamasının ardından açıklamalarda bulunan Schiff, "Beyaz Saray'ın bu kayıtları yayımlamasının başkana yardımcı olacağını düşünmesi çok şaşırtıcı çünkü gördüğümüz yabancı bir liderin mafyavari bir şekilde şantaja uğraması" demişti.

Ne olmuştu?

Trump'ın Zelenskiy ile yaptığı bir telefon görüşmesinde Demokrat Parti başkan aday adayı ve eski başkan yardımcısı Joe Biden'ın oğlu Hunter'a yozlaşma soruşturması açması için baskı yaptığı iddia edilmişti. Hunter Biden, babasının başkan yardımcılığı yaptığı dönemde Ukraynalı bir doğal gaz şirketinin yönetim kurulundaydı. ABD basını, konuya yakın kaynaklara dayandırdıkları haberlerinde bahsi geçen telefon konuşmasından kısa bir süre önce Trump'ın emriyle ABD'nin Ukrayna'ya yapılacak olan 391 milyon dolarlık yardımı dondurduğunu aktarmıştı. 

Trump, Zelenskiy ile yaptığı telefon konuşmasında Biden'dan bahsedildiğini kabul etmiş, ancak konuşmanın içeriği ile ilgili detay vermemişti.

Demokrat Partili Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, telefon konuşmasını 'anayasal sorumlulukların ihlali' olarak değerlendirdi ve Trump'ın azledilme sürecinin başlatılması için ilk resmi girişimi yaptıklarını açıkladı. 

Trump hükümeti, iddialar karşısında bahsi geçen konuşmanın yazılı kayıtlarını yayımladı.