Spor

Osayi-Samuel'den Trabzonspor maçıyla ilgili yeni açıklama: Oyuncuların karşılık vermesi haklı çünkü bu taraftarlardan bazıları silahlı

29 Mart 2024 14:18

Fenerbahçe'nin Nijeryalı futbolcusu Bright Osayi-Samuel, Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Osayi-Samuel, stadyuma gelen taraftarlarla ilgili yeni düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

Bright Osayi-Samuel olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili ülkesinin basınına açıklamalar yaptı.

Maçın durdurulması gerektiğini savunan Osayi-Samuel, "Kalecimize bir cisim geldi ve kanlar içindeydi. Kısa süre sonra serbest vuruş kullanıldı ve gol oldu. Bu nasıl olabilir! Kendimizi savunmak zorundaydık çünkü bu çılgınlıktı" ifadelerini kullandı.

Osayi-Samuel'in açıklamaları şöyle:

"Şiddet başladığında ve futbolcular buna karşılık vermeye başladığında bu hiçbir yerde kabul edilemez.

Oyuncuların karşılık vermesi haklı çünkü bu taraftarlardan bazıları silahlı. Futbolculardan biri sakatlansa sıkıntı sadece kulüpler için değil tüm lig için olurdu.

Futbolcular güvende hissetmedikleri ve sakatlanabilecekleri bir yere gitmek istemez.

Sahaya atılan cisimler sadece Türkiye'de değil her yerde var ama aşırı hale geldiğinde hakem maçı durdurmak zorundaydı."

Öte yandan aynı haberde Bright Osayi-Samuel ile Leeds United, Crystal Palace ve Wolverhampton'ın ilgilendiği de vurgulandı. (NTV Spor)