Spor

Orkun Kökçü, gökkuşağı renklerindeki kaptanlık bandını takmayı bir kez daha reddetti

"Eylemi her halükarda destekliyorum, ayrımcılığa ve ırkçılığa karşıyım"

13 Mart 2023 14:57

Feyenoord forması giyen Orkun Kökçü, Ajax ile oynanacak maçta gökkuşağı renklerine sahip "OneLove" kaptanlık bandını takmayı bir kez daha reddetti. Kökçü açıklamasında, "Eylemi her halükarda destekliyorum. Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşıyım. Ama OneLove grubunun farklı bir amaçla kurulduğuna dair bir his var içimde." dedi. Milli futbolcu daha önce yaptığı açıklamada da "Dini inancım nedeniyle, bunu yapacak doğru kişi olduğumu hissetmiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu, gelecek hafta ligde oynanacak maçlarda takım kaptanlarının "OneLove" bandını takacakları bir kampanya başlatılacağını duyurdu. Feyenoord'un kaptanı milli futbolcu Orkun Kökçü ise bir kez daha bu bandı takmayı reddetti.

"Destekleyecek başka bir şeyler bulmalıyız"

"OneLove" kaptanlık bandını takmayı reddeden Orkun Kökçü, "Eylemi her halükarda destekliyorum, ayrımcılığa ve ırkçılığa karşıyım. Ama OneLove grubunun farklı bir amaçla kurulduğuna dair bir his var içimde. Bence kulüp ile onu destekleyecek bir şeyler bulmalıyız, ama farklı bir şekilde. Bu, eğitmen, genel müdür ve basın ekibi ile tartışılacak bir konu." ifadelerini kullandı.

"Dini inancım nedeniyle doğru kişi değilim"

Orkun Kökçü daha önce yaptığı açıklamada da, "Herkesin istediğini veya hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Yapılacak bu hareketin önemini çok iyi biliyorum ancak dini inancım nedeniyle, bunu yapacak doğru kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden de bu kaptanlık bandını takarken rahat hissetmiyorum." demişti.