Gündem

"Ömer Halisdemir Caddesi" adının değiştirilme kararı sonrası ihracı istenen Belediye Başkanı Coruk, AKP'den istifa etti

13 Ekim 2023 11:50

Tokat'ın Sulusaray Belediye Meclisi'nde alınan "Ömer Halisdemir Caddesi"nin adının değiştirilmesi kararı üzerine AKP Tokat İl Başkanlığı tarafından partiden kesin ihraç istemiyle yetkili disiplin organlarına sevk edilen Belediye Başkanı Necmettin Coruk, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sulusaray Belediyesi ağustos ayı belediye meclis toplantısında, meclis üyelerinin oy çokluğu ile ilçede bulunan 15 Temmuz kahramanı Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in isminin bulunduğu caddeye, ilçede 4 dönem belediye başkanlığı yapan Şahin Hasgül'ün isminin verilmesi kararına tepkiler gelmişti. MHP de belediye meclisinde, karara destek veren iki üyesinin istifasını istemişti. AKP Tokat İl Başkanlığı'nca partiden kesin ihraç istemiyle yetkili disiplin organlarına sevk edilen Coruk, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Coruk, açıklamasında, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri kıymetli Sulusaray halkımızın destekleri ile 2019 yılından bu yana Sulusaray ilçesi Belediye Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Amacı memleket sevdası olan, hizmet yoluyla bize öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ilçeme hizmet etmek için şahsıma verdiği imkanlardan dolayı en derin saygılarımı sunar ve teşekkür ederim. Ancak son dönemlerde yaşanan talihsiz olaylardan dolayı 2002 yılından bu yana kadim bir üyesi bulunduğum tüm değerlerine saygı ve içtenlikle bağlı kaldığım AK Parti ailesine zarar vermemek adına partimden istifa ediyorum."  (DHA)

TIKLAYIN | MHP, "Ömer Halisdemir" kararına el kaldıran iki üyesini partiden attı

TIKLAYIN | "Ömer Halisdemir" kararı, MHP'nin ardından AKP'yi de karıştırdı: AKP'li belediye başkanı, disipline sevk ediliyor