Gündem

Okul müdürü, 100 kadının etek altı fotoğrafını çekti: "Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde kullanmak"tan tutuklandı!

10 Ocak 2023 10:59

Erzurum'dan gezmek için geldiği İstanbul'da, 100 kadının eteklerinin altından fotoğraflarını çektiği iddia edilen okul müdürü Hakan K.'nın, "Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde kullanma" suçundan tutuklandığı belirtildi.

Okul müdürü Hakan K., geçtiğimiz aralık başında dolaşmaya başladı. İstiklal Caddesi'nden Kadıköy'e kadar birçok yeri gezen Hakan K., iddiaya göre, cep telefonuyla sokakta, metroda ya da parkta etekli gördüğü kadınların gizlice etek altı fotoğraflarını çekti. 

Hakan K., bu şekilde yaklaşık 100 kadının fotoğraf ve videolarını telefonunda özel klasörlere ayırarak arşivledi. Kadınları hatırlamak için bir de yöntem geliştiren Hakan K.'nın, klasörlere, isimler koyduğu ifade edildi.

Sabah'ın haberine göre, Hamza E. isimli vatandaşın 16 Aralık'ta olaya tanık olması ve tepki vermesi üzerine Hakan K., gözaltına alındı. Hakkındaki iddiaları kabul eden Hakan K., "Senelik izin alarak İstanbul'a geldim. Burada bulunduğum süreçte birçok kadının gizlice etek altı fotoğrafını çektim. Bugünse yakalandım" diyerek pişman olduğunu söyledi.

Mahkemeye çıkarılan Hakan K.'nın, "Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde kullanma" suçundan tutuklandığı kaydedildi.