Yaşam

Öğretmen, doktoru kolonya şişesi ile kafasından yaraladı

Doktoru kafasından yaralayan M. A., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

22 Aralık 2021 13:57

Mardin, hasta yakanı öğretmen M.A., annesine yazılan ilacın yanlış olduğunu ileri sürerek Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız’ın kafasına kolonya şişesiyle vurup, yaraladı. Gözaltına alınan M. A, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Kentteki özel bir hastaneye giden M.A., daha önce tedavi için getirdiği annesine yanlış ilaç verildiği iddia ederek, muayeneyi yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız ile görüşmek istediğini söyledi. Başhekim ile de görüşen M.A., daha sonra hastanenin müdür odasındaki Dr. Yıldız'ın yanına gitti. M.A. burada, kolonya şişesini alıp Yıldız’ın başına vurdu. M.A., güvenlik görevlileri ve diğer çalışanlar tarafından dışarı çıkarıldı. Dr. Yıldız’ın şikayeti üzerine M.A. gözaltına alındı.

İlk müdahalesi hastanede yapılan Yıldız daha sonra Mardin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Yıldız'a 5 gün iş göremez raporu verildi.

Saldırıya ilişkin özel hastaneden yapılan açıklamada, hastanede 10 yıldır görev yapan Dr. Bayram Yıldız'ın hasta yakını tarafından darbedildiği bildirildi.

Saldırı ile ilgili Dr. Yıldız'ın şikayetçi olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ceylanpınar ilçesinde öğretmen olduğu öğrenilen M.A, annesi ile hastaneye gelerek önce hastane girişinde sözlü saldırıda bulunup, daha sonra başhekim odasında da bu tavrını devam ettirip, mesai bitmesine rağmen, ısrarla Dr. Bayram Yıldız ile görüşmek istemiştir. Hastane müdürü odasında bulunan Bayram Yıldız'ın yanına gelerek, en son 7 Temmuz 2021 tarihinde annesinin muayene olduğunu ve verilen ilacın yanlış olduğunu iddia ederek, sözlü saldırıda bulunmuş, daha sonra odada bulunan kolonya şişesi ile kafasına vurarak yaralamıştır. Saldırıyı kınıyoruz ve doktora geçmiş olsun diliyoruz."

 "İşimizin başındayız. Hastalarımızı tedavi etmeye devam edeceğiz"

Saldırıya uğrayan Dr. Yıldız, gazetecilere, daha önce takip ve tedavi ettiği bir hastasının yakını tarafından yanlış tedavi uyguladığı iddiasıyla darbedildiğini belirtti.

"Gereken izahatı yapmama rağmen, yapılan tedavinin yanlış olduğunu söylediler. Ben de kendilerine bunu şikayet edebileceklerini söyledim ama gerginliği uzatıp bana saldırdılar. Kolonya şişesini kafama vurdular. Yaralanma oldu. İşimiz hastalarımızı tedavi etmek, kimseye herhangi bir kastımız olmuyor. Umarım başka bir meslektaşımızın başına gelmez. Yine işimizin başındayız. Hastalarımızı tedavi etmeye devam edeceğiz. Bu tür şeyler bizi hiçbir zaman yıldıramaz. Umarım gereken cezayı alır." ifadelerini kullanan Yıldız, son zamanlarda farklı yerlerde de sağlıkta şiddet olaylarının görüldüğünü aktardı.

Özellikle Kovid-19 ile mücadele sürecinde yoğunluklarının arttığını dile getiren Yıldız, buna rağmen hastalara en iyi şekilde hizmeti sunmak için çalıştıklarını belirtti.

Yıldız, "Gereken yerlere şikayetlerde bulunduk. Bu tarz olayların yaşanmasını ya da başka bir meslektaşımın başına gelmesini istemiyorum. Onun için yakın takipçisi olacağız." dedi.

Serbest bırakıldı

M. Ad, emniyetteki  işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.