Gündem

ÖDP: Parti üyemiz MİT tarafından kaçırıldı

ÖDP, Ankara'da bir parti üyelerinin MTA önünde MİT tarafından kaçıldığını açıkladı

05 Nisan 2019 18:36

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Ankara İl Yönetimi, bir parti üyelerinin iş görüşmesi için gittiği Ankara Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü  önünde polis ve istihbarat kimliklerini gösteren iki kişi tarafından zorla araca bindirilerek kaçırıldığını bildirdi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Ankara İl Yönetim Meclisi imzalı açıklama, şöyle denildi:

"Ankara’da geçtiğimiz aylarda iki arkadaşımız MİT tarafından kaçırılarak ‘ajanlık teklifi’nde bulunulmuştu. Benzer vakalar İzmir ve başka illerde de yaşandı. Bugün ise buna yeni bir kaçırma daha eklendi.

Parti üyemiz MİT tarafından macera filmlerini aratmayacak bir yöntemle kaçırıldı. İş-Kur’a iş başvurusu yapan üyemiz, bir akşam İş-Kur adına aranarak Ankara MTA’ya iş randevusu verildi.

Üyemiz iş için MTA önüne gittiğine karşısında MİT’i buldu. Polis ve istihbarat kimlikleri gösteren iki kişi arkadaşımızı zorla araca bindirerek kaçırdı. Daha öncekilere benzer şekilde ‘iş bulma vaadiyle ajanlık teklif’ eden emniyet mensupları yine Parti üyelerimiz hakkında sorular sorarak bilgi almaya çalıştı."

Açıklamada, Ankara Emniyeti’ne de gerekli araştırmaları yaparak bu hukuksuz sürecin muhataplarını ortaya çıkarma çağrısında bulunularak “Partimiz üyemizi kaçıran aracın plakası ile birlikte bu konuda Savcılığa gerekli suç duyurusunda bulunacaktır” denildi.