Gündem

Nusret'in eski çalışanları: Kendini mafya babası Tony Montana sanıyordu

"Sürekli izlediği 'Scarface' filminin etkisindeydi"

11 Kasım 2019 19:18

New York'taki et restoranında çalışan 4 garsonla mahkemelik olan ve 250 bin dolar tazminat cezası alan Nusret Gökçe'nin çalışanları, Gökçe'nin Scarface etkisinde olup sürekli kendini 'Mafya Babası'na benzettiği söyledi.

Sputnik'in aktardığına göre, Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş 'Bahşişlerimize el koydu, bize mobbing uyguladı, sonra da haksız yere işten çıkardı' iddiasıyla Nusret Gökçe'ye dava açmıştı. ABD mahkemesi, Gökçe'yi 250 bin dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti.

TIKLAYIN - ABD Federal Mahkemesi'nden Nusret'e 250 bin dolarlık para cezası

New York Daily New Gazetesi, Nusret Gökçe'ye dava açan 4 kişiyle konuştu. ABD'de çalışan işçiler, verdikleri röportajda Gökçe'nin kendini 'Mafya Babası' sandığını da belirtirken, şu ifadeleri kullandı:

"Bize maaş ve bahşişler olmak üzere haftalık 2 bin dolar (11 bin 500 TL) ödüyordu. Ama bunun ne kadarının bahşiş olduğunu gizliyordu. Sorduğumuzda cevap vermiyordu. Bize diktatör gibi davranıyordu. Bize 'Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur' diye bağırıyordu. Sürekli izlediği 'Scarface' (Yaralı Yüz) filminin etkisindeydi. Kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu."

Gazeteye konuşan eski garson Batuhan Yunkuş ise, "Salt Bae, işçi haklarına ve kanunlarına uymalı. Ününüz ve ekonomik durumuzdan ötürü istediğiniz gibi davranamazsınız. İşçi haklarının korunduğu ve gözlemlendiği bir yerde yaşadığımız için şanslıyız. Burada konu sadece para değil, bu, ABD'deki işçi haklarıyla da ilgili" diye konuştu.