Spor

Norveç teknik direktörü Stale Solbakken: Skordan ve oyundan memnunum

"Biz bir anlamda tuzağa düşmüş olduk, Türk milli takımının hızlı başlayacağını biliyorduk ama golü buldular"

09 Ekim 2021 00:31

Norveç Teknik Direktörü Stale Solbakken, Türkiye’nin yüksek tempoyla başlayacağını bildiklerini ifade ederek, “Biz de bu tempoya yakalandık ve erken bir gol yedik, daha sonrasında oyunun kontrolünü aldık“ diye konuştu.

Maça kötü başlamalarına rağmen daha sonradan toparladıklarını belirten Solbakken "Taktiksel oynamalıydık. İyi oynadık. Önce her iki yarı sahada sıkıntı yaşadık. Bu durumda da basit hatalar yaptık. Son dakikada da gol kaçırdık ama yine de skordan, oyundan ve bu akşamdan memnunum" ifadelerini kullandı.

 Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Norveç'in teknik direktörü Stale Solbakken, "Biz bir anlamda tuzağa düşmüş olduk, Türk milli takımının hızlı başlayacağını biliyorduk ama golü buldular. Bu hızlı tempoya yakalandık, rakip takımın oyuncuları çok iyiydi, bir gol buldular. Sonra kontrolü ele geçirdik. Türkiye'nin yeni antrenörünün çok başarılı olduğunu biliyorum. Başarılarının da devamı gelecektir." dedi.

Norveç'in tek golünü atan Kristian Thorstvedt, golden sonra tribünlerin tepki gösterdiği gol sevinciyle ilgili olarak, "Normal bir kutlama yaptık, burada taraftara karşı bir şey yapmış değilim. Takımımız çok iyi, teknik direktörümüz çok iyi, bu ekiple iyi işler başarabileceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.