Medya

Nevşin Mengü: Erdoğan, CNN Türk'ten ayrılmam için mesaj iletti

Mengü, CNN Türk'ten ayrılırken "Severek ayrıldık, olur bazen öyle" demişti

10 Temmuz 2019 21:45

Gazeteci Nevşin Mengü, katıldığı bir televizyon programında, gazetecileri hedef haline getiren SETA'nın 'Yabancı Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları' raporuyla ilgili konuşurken, CNN Türk'ten ayrılmasının Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Aydın Doğan'a mesaj iletmesi üzerine gerçekleştiğini öne sürdü.

TV 5'te katıldığı Düşünme Vakti programında konuşan Mengü, Suat Toktaş'ın "Deutsche Welle'ye nasıl geçtin, kendi tercihin miydi?" sorusu üzerine, CNN Türk'ten ayrılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o dönem CNN Türk'ün sahibi olan Aydın Doğan'a mesaj ilettiğini söyledi.

Mengü, "CNN Türk'ten ayrılmak durumunda kaldım. Cumhurbaşkanı ile Sayın Trump'ın görüşmesinin sadece 23 dakika olduğunu söyledim. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı sinirlendi ve Aydın Bey'e (Aydın Doğan) mesaj iletti. Bu hanımefendinin işine bakılsın diye" ifadelerini kullandı.

"Bu bilgi mi, duyum mu?" sorusu üzerine de Mengü, "Yani Fikret Bila da herhalde bunu doğrular. Fikret Bey'e sorsak. O da uçaktaydı çünkü. Dolayısıyla ayrılmak durumunda kaldım, CNN Türk'ten…" dedi.

"Severek ayrıldık, olur bazen öyle" demişti

Nevşin Mengü 2017'de CNN Türk Ana Haber spikeri olarak çalışırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı görüşmeyle ilgili “Girdisi çıktısı 23 dakika sürdü” ifadesini kullanmış ve hükümetin tepkisini çekmişti. Bir süre sonra Nevşin Mengü Twitter hesabından CNN Türk'ten ayrıldığını “Severek ayrıldık. Olur bazen öyle. Hayırlısı olsun” ifadesiyle duyurmuştu.