Gündem

Nevşin Mengü’den kendisini tehdit eden Melih Gökçek’e yanıt: Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında

Gökçek, "Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın" diye yazmıştı

01 Şubat 2021 10:19

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı AKP'li Melih Gökçek, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki 'yere serilen Kabe resmi' tutuklamaları hakkında görüşlerini ifade eden gazeteci Nevşin Mengü'yü sosyal medya üzerinden, "Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın" diyerek tehdit etti. Mengü de Gökçek'e, "Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık" diyerek yanıt verdi.

Mengü, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin 'yere serilen Kabe resmi' soruşturmasında gözaltına alınıp tutuklanmasını eleştirerek, "Kabe kutsal da, Kabe'nin resmine illüstrasyon yapmak niye dini değerlerle dalga geçmek oluyor? Dalga da geçmiyor gençlerin yaptığı illüstrasyon. İçine şahmeran koyup toplumsal cinsiyetin geleneksel değerler içerisindeki varlığını anlatan bir şey aslında. Bu çocuklar sanki inanılmaz bir şey yapmış gibi tutuklandı" demişti.

2017 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeyken istifa ettirilen AKP'li Melih Gökçek ise bu sözler üzerinden Nevşin Mengü'yü hedef aldığı paylaşımında, "Otur yerinde be kadın... İnsanları tahrik edip durma" diye seslenip "Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın" ifadelerini kullandı.

Nevşin Mengü de Gökçek'in çirkin paylaşımına "Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık" diyerek yanıt verdi.