Gündem

Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekaya'nın ifadesi ortaya çıktı: Eve girdiğimde kanlar içinde yatarken gördüm...

Ufuk Akçekaya'nın evinde; olay bölgesine bulunan ve üzerinde "T. M." yazılı kanlı bıçağın aynısından 10 tane daha bulundu

19 Temmuz 2022 08:42

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’i öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, savcılık ifadesinde cinayeti inkâr etti. Akçekaya, evin çeşitli yerlerinde bulunan kan izlerini ise açıklayamadı.

Nazmi Arıkan ve şoförünün dün tutuklanan katil zanlısı Ufuk Akçekaya'nın savcılık ifadesine ulaşıldı.

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; Ufuk Akçekaya, 2015'ten beri tandığı Arıkan'dan alacağı olduğunu söyledi. 

Bir tandığının, Arıkan'ın kendisine 10 milyon dolar vereceğini söylediğini dile getiren Akçekaya şu ifadeleri kullandı:

"Evin arka balkonuna tırmandım ve balkon kapısından içeri baktım. Baktığımda Nazmi Arıkan’ı sırtüstü yatar vaziyette gördüm. Ben içeri girdiğimde, kavga olur diye uçları açık yumruk kısmı sert biçimde olan bir çift eldiveni giydim.

İçeri girdiğimde Nazmi Arıkan’ı sırt üstü yatar vaziyette kanlar içinde gördüm. Nazmi Arıkan bana 'Ufuk yardım et' diye seslendi. Ben de orada bulunan yastığı tampon yapmak amacı ile elime aldım. Bu esnada, Nazmi Arıkan’ın sol tarafına saplı bir bıçak olduğunu gördüm. Bıçağı çıkarıp kenara doğru fırlattım, elimdeki yastıkla tampon yaptım.

"Yüzü maskeli birini gördüm" 

Nazmi Arıkan’ın yanında, ismini sonradan öğrendiğim Şerif Eker’i de yüz üstü yatar vaziyette gördüm. Odada gaz kokusu olduğunu düşünerek doğrudan fırına doğru gittim ve gaz düğmelerini kapatmak için çevirdim. Tam o sırada, odaların birinde 1.70 boylarında yüzü maskeli; siyah giyimli birinin olduğunu gördüm. Bu kişi, telefonla çekim yapıyordu.

"Silahı da tarlaya attım"

Ben mutfağa yakın bir yerdeki masanın üzerinde susturucu takılı silahla, bu kişiye, benim girdiğim balkonda olduğu noktada bir el ateş ettim. Bu kişi balkondan atlayarak kaçtı. Ben de arkasından gittim. Daha sonra tekrar balkondan girerek eve geldim. Bu şekilde 20 dakika kadar bekledim. Gelen giden olmayınca yine balkondan inerek evden çıktım. Elimdeki silahı da ayçiçeği tarlasına attım.

"Dikkat ettiğim için kan lekesi bulaşmadı"

Tahmini 6-7 dakika çıplak ayaklarla yürüdükten sonra ana yola çıktım. Benim aramamdan 20-25 dakika sonra taksi geldi. Ben, olay yerinde çok dikkat ettiğim için üzerime kan lekesi hiç bulaşmadı. Üzerimde bulunan pantolonu Gelibolu otogarında çıkarıp şort giydim. Üzerimdeki tişörtü ise İstanbul Etiler’deki evimde çıkardım. Ben Gelibolu Otogarı’nda K. firmasından bilet alarak Alibeyköy otogarına geldim. Oradan da taksi yardımı ile ikametime gittim.

"Kiramı dahi ödeyecek durumda değildim"

Ufuk Akçekaya, soruşturma savcısının yönelttiği soruların birine ise “Ev kiramı dahi ödeyemeyecek kadar maddi zorluk çektiğim için kaybedecek bir şeyimin olmadığını düşündüm. Bu nedenle çiftliğe gittim" yanıtını verdi.

Kanlı bıçağın aynısından 10 tane daha bulundu

Akçekaya, olay bölgesine bulunan ve üzerinde “T. M.” yazılı kanlı bıçağın aynısından 10 tanesinin daha Etiler’deki evinde bulunmasına yönelik soruya ise “Evimde ele geçirilen bıçakları 2021 yılbaşı için hediyelik olarak F. C. ile birlikte yaptırdık. Pandemi nedeni ile bu bıçakları sahiplerine teslim edemedim. Ben, kendimin teslim edeceklerini ikametime getirdim. F. C. ise, kendi tanıdıklarının isimlerini yazan bıçakları teslim aldı. T. M. isimli kişi, F. Ç.’nin finansçı arkadaşıdır. Ben kendisi ile 2-3 kez yüz yüze görüştüm." şeklinde cevap verdi.

"Evde 2-3 bıçak kılıfı gördüm"

Akçekaya, cinayetin işlendiği evde 2-3 bıçak kılıfı gördüğünü ancak bunları beraberinde götürmediğini söyledi. Akçaya, cinayetin işlendiği evdeki lamba ile Nazmi Arıkan’ın aracındaki kan izlerinden ise haberinin olmadığını söyledi.


TIKLAYIN - Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı, İmamoğlu'nu CİMER'e şikâyet eden Tokatspor Kulübü Başkanı çıktı!

TIKLAYIN - Nazmi Arıkan'ın katil zanlısı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nun evine kadar gitmiş, telefonuna tehdit mesajları göndermiş!