Gündem

Instagram fenomeninin yaptığı mevlitle gündem olan Ihlamur Kasrı’nın sahibi konuştu

"Bebeğinizin mevlidini burada yapalım, hediyemiz olsun"

22 Kasım 2019 13:53

Eski Sağlık Bakanlığı Müşaviri Ahmet Emin Söylemez ve Instagram fenomeni Büşra Nur Çalar Söylemez’in bebekleri için yaptıkları ve ‘muhafazakâr şatafat’ tartışmasına yol açan mevlit töreninin düzenlendiği Ankara Keçirön semtinde bulunan ‘Ihlamur Kasrı’nın sahibi Veysi Ayhan konuştu. Ayhan, "Bebeğinizin mevlidini burada yapalım, hediyemiz olsun" teklifinde bulunduğunu söyleyerek, "Kabul ettiler. Büşra Hanım davetlilere vereceği hediyeleri kendisi getirdi. Biz sadece salonu verdik" dedi.

Ihlamur Kasrı’nın sahibi Veysi Ayhan'ın Hürriyet'te yaptığı açıklama şöyle:

“Ihlamur Kasrı 15 bin metrekare bir alana kurulu. Konser, çalıştay, kongre, yemek, düğün, mevlit gibi davetlerde kullanılıyor. Yerimiz 3 katlı ve 7 salondan oluşuyor. Berra bebeğin mevlidi 1100 kişilik Halil İbrahim Sofrası Salonu’nda yapıldı. Ama tabii ki bu kadar davetli yoktu. Burası bölünebilir altyapısı olan özel bir salon. Biz bu salonu 200 kişiliğe indirdik. 150 davetli katıldı. Çok tartışma oldu. Ancak şunu söylemeliyim. Çiftin düğününü de burada yapmıştık. Biz düğününü yaptığımız her çifte ilk evlilik yıldönümlerinde Divan Salonumuzda yemek ikram ediyoruz.

Ahmet-Büşra Söylemez çifti aile dostum. Onlar yemekteyken yanlarına gidip ‘Bebeğinizin mevlidini burada yapalım, hediyemiz olsun’ dedim. Kabul ettiler. Büşra Hanım davetlilere vereceği hediyeleri kendisi getirdi. Biz sadece salonu verdik. Zaten Büşra Hanım, Instagram fenomeni olduğu için düğünlerinden sonra akın akın talep almıştık. Bebeğinin mevlidi de öyle oldu. Bu formatta bir kişi mevlid yapmak isterse 10-15 bin lira öder.”