Gündem

Muhafazakâr camia tartışıyor: "Eşine sadık İsmet İnönü mü, metresi olan Adnan Menderes mi?"

"Hayat tarzı kutuplaşmasını anlamak çok kolay değil"

01 Kasım 2019 13:30

Yeni Şafak yazarı Fatma Barbarosoğlu'nun Twitter paylaşımı muhafazakâr camiada tartışmaya neden oldu. Barbarosoğlu, "Muhafazakârlar eşine daima sadık İsmet Paşa'yı değil de metresleri olan Adnan Menderes'i, Fatin Rüştü Zorlu'yu savunmuşlardır" dedi.

Barbarosoğlu'nun paylaşımına çok sayıda takipçisinden yorum geldi. Akit TV Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı ise Barbarosoğlu'na tepki gösterdi. "Kendi fikrinize bu şekilde örnekleme yapmak şimdi ne mutluluk olmuştur size" diyen Yakışıklı, Menderes'in idam edildiğini hatırlattı.

TIKLAYIN: "Menderes'le yattım, kocamı kurtardım"

Barbarosoğlu'nun çok sayıda yorum gelen paylaşımı şöyle: 

 "Hayat tarzı kutuplaşmasını anlamak Türkiye için çok kolay değildir. Muhafazakârlar eşine daima sadık İsmet Paşa'yı değil de metresleri olan Adanan Menderes'i, Fatin Rüştü Zorlu'yu savunmuşlardır. Rahmetli büyükbabam Adnan Menderes'in metresi olduğuna hiç inanmadı, 'iftira' dedi."

Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Barbarosoğlu'nun bu paylaşımına tepki gösterdi. Menderes'in idam edildiğini hatırlatan Yakışıklı şunları yazdı: 

"Boynuna yağlı bir ip geçirilerek ve bu yöntemle boynu kırılarak öldürülen bir Başbakan'ı kendi fikrinize bu şekilde örnekleme yapmak şimdi ne mutluluk olmuştur size!"