Gündem

Müge Anlı sordu; kendisinden 9 gündür haber alınamayan gencin cesedi bulundu

Soru üzerine panikleyen ve cevap veremeyen şahsın şüpheli davranışları emniyet yetkililerini harekete geçirdi

06 Kasım 2019 21:29

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde kaybolan 23 yaşındaki Gökhan Özkan’ın öldürüldüğü Müge Anlı ile Tatlı Sert programının canlı yayınına bağlanan şüpheli Ercan O.'nun yanıtlayamadığı, "Karınıza kızınıza uygunsuz bir şey mi yaptı?" sorusunun ardından ortaya çıktı.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 29 Ekim günü kaybolan 23 yaşındaki Özkan, her yerde aranıyordu. Kayıp gencin ailesi, ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk olarak yardım istedi. Ailesi, Özkan’ın en son görüştüğü Ercan O.’dan şüphelendiğini belirtmesi üzerine Ercan O. canlı yayınına bağlandı. O gün yaşananları anlatmaya başlayan şüpheli, 29 Ekim günü Özkan’ın yanına geldiğini ancak insan kaçakçılığı yaptığını, bu iş nedeniyle kendisine bir telefon geldiğini ve yanından ayrıldığını söyledi. Bu açıklama üzerine Müge Anlı, şüpheli Ercan O.’ya Özkan’ın kaybolduğu gün üzerinde 7 bin lira para taşıdığını ve kendi evine sık sık gittiğini vurgulayarak, “Onu eşinden ya da kızından mı kıskandınız? Kızına uygunsuz bir şey mi yaptı?” sorusunu yöneltti. Anlı’nın sorusu üzerine panikleyen ve cevap veremeyen Ercan O.’nun şüpheli davranışlarıyla emniyet yetkilerini harekete geçti. Gözaltına alınan Ercan O., polise verdiği ifadesinde cinayeti itiraf etti. 

Cinayeti namusu için işlediğini ileri süren zanlı, Özkan’ı av tüfeği ile öldürdüğünü ve Arıklı köyündeki ormanlık alana attığını söyledi. Polise itiraf ettiği yerde 9 gündür kayıp olarak aranan 23 yaşındaki Özkan’ın cesedi bulundu. Ceset inceleme için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. (İHA)