Gündem

Mudo’nun Kurucusu Taviloğlu: AVM'ler kapatılmalı, ben evden çıkmıyorum, çalışanlara nasıl işe gidin diyelim

18 Mart 2020 14:31

Türkiye'de Koronavirüs'ün yayılmasını önlemeye yönelik tedbirler her geçen gün artırılırken alışveriş merkezlerinin açık kalması tartışmalara neden olurken, Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, "AVM’ler bir an önce kapansın" dedi.

Dünyaya yayılan Koronavirüs salgınından Türkiye'de önlemler alınırken alışveriş merkezlerinin (AVM) kapanmaması tartışmaları da beraberinde getirdi.

AVM’lerde 110’a yakın mağazası olan Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu "Vatandaşlara evden çıkmayın denirken, benim çalışanlarım mağaza gelmek zorunda kalıyor. Ben evden çıkmıyorum ki, onlara nasıl işe gidin diyelim" dedi.

Hürriyet'ten Burak Coşan'a konuşan Taviloğlu'nun ifadeleri şöyle:

"Türkiye’nin aldığı önlemler dünyada yankı uyandırdı. Bu işi en iyi yöneten 3 ülkeden biri olabiliriz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara alınan önlemler ve yapılmaması gerekenler hakkında sürekli açıklama yapıyor. Üstüne basa basa teması azaltın, sosyalleşmeyin diyorlar. Ancak hala AVM’lerin açık olması hiç doğru değil. Vatandaşlara evden çıkmayın denirken, benim çalışanlarım mağaza gelmek zorunda kalıyor. Ben evden çıkmıyorum ki, onlara nasıl işe gidin diyelim. İnsanlar sağlıklarının bozulmaması için çaba gösterirken gömlek almaya mı gelecek? Birleşmiş Markalar Derneği olarak da bugünden itibaren cadde mağazalarımızı kapatıyoruz."